Acil Servis, (ER) ABD’de NBC kanalında yayınlanan bir hastane drama dizisidir. Yayınlandığı kanalın Law&Order isimli dizisinden sonra en fazla yayında kalan dizisidir. Birçok Emmy Ödülü ve adaylığı almış bu dizinin yapımcısı Michael Crichton, öğrenciliği sırasında Massachusetts Hastanesi‘nde çalışmış bir Harvard Tıp Fakültesi mezunudur.

Tür: Dram
Oyuncular: Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 26

Dizinin Konusu

Koridorlarında sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı acil serviste özel yaşamlarını arka plana atan fedakar doktorlar insanüstü çabalarıyla yine nefesleri kesiyor. İlerleyen bölümlerde, “ER” ailesine yeni üyelerin katılmasıyla hırslı doktorlar arasındaki otorite çekişmeleri gittikçe büyüyecek. Öte yandan diziden çok sayıda oyuncu geldi geçti. Hatta bazı isimler yıldızlıktan süper yıldızlığa terfi etti. Dizi ilk gösterime girdiğinde 3. sınıf tıp öğrencisi John Carter’ı oynayan Noah Wyle aradan geçen uzun yılların ardından oyuncu kadrosundan geriye kalan tek kişidir.

1994 yılında başlayan yapım 15 sezonun ardından 2009 yılında NBC‘de yayınlanan son bölümü ile ekranlara veda etti. Türkiye’de bir dönem TGRT‘de Türkçe dublajlı olarak yayınlanan dizi, daha sonra CNBC-e‘de yayınlanmaya başladı. Türkiye’de dizinin son sezonu CNBC-e’de 2009-2010 yayın döneminde yayınlandı.

Fragman

Bir cevap yazın