Now Reading:

Doctor Who: TANITIM

Doctor Who: TANITIM

Doktor Kim, BBC yapımı İngiliz bilimkurgu dizisidir. Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı Dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu‘nun maceralarını anlatmaktadır.

Tür: Aile, Dram, Macera, Bilimkurgu
Oyuncular: Peter Capaldi, Jenna Coleman, Matt Smith
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin Konusu

O Viktorya döneminden kalma telefon kulübesiyle o zaman diliminden bu zaman dilimine atlayan bir maceraperest… Evet! O Doctor Whodoctor_who_13

BBC‘nin ve dünyanın en uzun soluklu dizilerinden olan ve 1963’ten 1989’a kadar tam 26 yıl boyunca devam etmiş olan klasik Doctor Who‘nun maceralarının devamı diyebiliriz. 2005 yapımı Doctor Who için(Ayrıca Doctor Who’nun daha önce yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.) Dizinin türü için macera/bilimkurgu denebilir.

Dizinin pilot bölümünde Londra’da tezgahtarlık yapan Rose‘un dizinin baş kahramanı Doktor‘la tanışmasını ve ona katılıp maceradan maceraya koşmaya karar vermesine tanık oluyoruz. Doktor yaşayan son Zaman Lordu‘dur. Zaman Lord’ları ve en büyük düşmanları Dalekler arasında yaşanan son zaman savaşında bütün Zaman Lord’ları ve gezegenleri Gallifrey yok olmuştur, sadece Doktor kurtulmuştur. Zaman Lord’ları zamanda yolculuk yapabildiği gibi ‘yenilenme’ güçleri ile vücut şekillerini baştan yaratabilir ve kopan organlarını tekrar iyileştirebilirler. Bu yüzden ölümsüzdürler ki Doktor 900 küsür yaşındadır.

Bazen absürd bazen aksiyon dolu ama her zaman sürükleyici bir bilimkurgu serüveni izlemek istiyorsanız Doctor Who tam size göre.

Fragman

Share This Articles

1 yorum

  • Yahya

    Harika bir tanıtım olmuş, elinize sağlık, fakat küçük bir bilginin güncellenmesi lazım: Doktor 8. sezon fragmanında “2000 yaşının üzerinde” olduğunu belirtmişti. Ayrıca genel bir bilgi olarak, 900 küsür yaşının üzerinde olan 10. Doktor sadece 3 yıl yaşadı ;___;

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.