Daha önce hiç cinayet vakasının rastlanmadığı ve ülkenin en düşük suç oranına sahip bölgelerinden biri olan sahil kasabası Broadchurch, 11 yaşında küçük bir çocuğun cinayet vakasıyla sarsılır. Cinayete kadar kasabada bir çoğu önemsiz hırsızlık ve çok nadir uyuşturucu kullanımı ile birlikte alkollü araç kullanım vakaları görülmektedir. Yaşanan kayıp olayından sonra halk, diğer çocukların da tehlikede olabileceği konusunda büyük bir endişeye kapılır ve katilin bir an önce bulunmasını ister.

Tür: Suç, Dram, Gizem Broadchurch_afis
Oyuncular: David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker

İlk Sezon Bölüm Sayısı: 8

Dizinin Konusu

Danny, sabah erken saatlerde gazete dağıtımı yapan bir çocuktur. Ailesi onu akşam saat 21.00 civarında yatağına yatırdıktan sonra, onu kimse bir daha görmez. Yokluğundan habersiz olan annesi Beth, özel bir etkinlik için okula geldiğinde oğlunun okula hiç uğramadığını öğrenir ve çok geçmeden, 11 yaşındaki oğlunun trajik cinayet haberiyle sarsılır.

Ceset kasabanın Harbour Cliff plajında bulunur ve plaja hakim bir tepeden aşağıya itilerek öldürüldüğü düşünülse de yapılan otopsi sonucu olayın bu kadar basit olmadığı ortaya çıkar. 35 kilometrelik yüzölçümüyle küçük bir kasaba olan Broadchurch‘de katili bulmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. ITV‘de yayınlanan yapımın ilk sezonu 8 bölümden oluşurken 2. sezonun 5. bölümü geçtiğimiz hafta yayınlanmıştır.

Fragman

Bir cevap yazın