Now Reading:

Avatar: The Last Airbender: TANITIM

Avatar: The Last Airbender: TANITIM

Avatar: Son Hava Bükücü ismiyle ülkemizde CNBC-e’de ve Nickelodeon kanallarında yayınlanmıştır. Emmy ödüllü bu çizgi dizinin konusu kısaca, Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementleri etrafında dönen ‘Avatar Aang’ ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralından kurtarmaktır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Oyuncular: Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 20

Dizinin Konusu

Çizgi dizi kurgu dolu bir dünyada geçiyor. İnsanlara ev sahipliği yapan bu dünyada ayrıca fantastik insan dışı yaratıklar ve doğaüstü ruhlar bulunuyor. Ruhlar; hava, su, toprak ve ateşten oluşuyorlar. Ayrıca yapımda, insanoğlu 4 farklı ırka bölünmüştür. Bunlar; Hava göçebeleri, ateş ulusu, toprak krallığı ve su kabilesidir.

Her ırkta ‘bükücü’ adı verilen özel kişiler kendi elementlerini kontrol etme yeteneğine sahiptirler ve bu bükme stilleri özel dövüş sanatı ile birleşir. Aslında dizinin senaryosu bir kitap serisi olarak yazılmıştır ve yapımın her bir bölümü bu kitaptan parçalardır. Dizi Nicktoons’da küçük yaş grubun dışında da çok yüksek reytinglere ulaşmıştır. Yayınlanan 3.sezonun ardından dizi 2008 yılında bitmiştir.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.