Now Reading:

Arrested Development: TANITIM

Arrested Development: TANITIM

Bolluk ve zenginlik içinde yaşayan bir ailenin her şeylerini kaybetmesini ve bütün aileyi bir arada tutmak zorunda kalan oğullarının hikayesidir.

Tür: Sitcom arrested
Oyuncular: Jason Bateman, Michael Cera, Portia de Rossi
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 22
Dizinin Konusu  

Dizinin konusu yıkılmakta olan aile şirketini kurtarmaya çalışan esas oğlanımız Michael’ın hikayesidir. Yapım belgesel tarzında iki dijital kamera ile çekilmektedir. Dizi boyunca zenginlik içinde ve burjuva yaşantısını, ikiyüzlü hayırseverlik işlerini ve gerek aile gerekse sosyete içindeki çıkar çatışmalarını bolca gördüğümüz yapımdır. Michael hep doğru olanı yapmayı amaçlamış ve bunun için çaba sarf eden birsidir. Dizi ne ülkemizde ne de Amerika’da yüksek reyting oranlarına ulaşamamıştır. Ben bunun sebebini ise bu yapımda, televizyon gibi hızlı tüketime dayalı bir ortamda yapılan esprilerin seviyesinin çok yüksek kaçmasına bağlıyorum.

Bunun doğrudan sonucu olarak dizinin senarist ve yaratıcıları, televizyon dizilerinin sinemaya üstünlüğünü ellerinden gelen her fırsatta vurgulamışlardır. 2003-2006 yılları arası FOX kanalında yayınlanan Arrested Development, 2006 yılında Netflix kanalına geçmiş ve yayın hayatını kaldığı yerden devam etmiştir.

 Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.