Now Reading:

Almost Human: TANITIM

Almost Human: TANITIM

Aksiyon dolu polisiye bir bilim kurgu dizisi olan Almost Human, günümüzden yaklaşık olarak 35 yıl sonrasında geçiyor. LAPD polis memurlarının çalışma arkadaşları artık son derece gelişmiş ve neredeyse insan diyebileceğimiz androidlerdir.

Format: Polisiye, Dram, Bilimkurgu Almost-Human-afis
Tür: Gelecek
Oyuncular: Karl Urban, Michael Ealy, Minka Kely
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

 Dizinin Konusu

2048 yılında kontrolsüz biçimde gelişen teknoloji artık suç dünyasını kontrol edilemez hale getirmişti. Sokaklarda tanımlanamayan teknolojik saldırılar artık şaşırılmayan bir durum haline gelmişti. Uyuşturucu, silah ve soygun artık her alanda son teknolojiden faydalanılıyor ve suç oranları bazı bölgelerde %400’ü buluyordu. Los Angeles Polis Departmanı artık çaresiz bir durumda suçlularla mücadele etmek için ve kolluk güçlerine sokaklarda yardımcı olması için teknolojiye danışarak Android Polisler’i çemberin içine yerleştirmeye çalışmışlardır.

Yeni düzenlenen kanunla birlikte her ‘insan’ polisin yanında bir ‘Combat-Model-Android’ olması zorunluluğu getirilmiştir. Yapımın konusu ise tam olarak buna odaklanıyor. Eski tarzdan hoşlanan ve uyum probleminden mustarip dedektifimiz John Kennex, bir yandan mesleğine geri dönmek hem de Android’lerle çalışmaya alışmak zorunda kalmıştır.

Fragman

Share This Articles

1 yorum

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.