16 Ocak 2012’de Amerika’nın Fox kanalında yayın hayatına başlayan ancak bir sezon tutunabilen bir dizidir. Dizi severler Alcatraz yüzünden ikiye bölünmüştür, diziyi izleyip beğenen ve iptal kararını duyan kesim hayal kırıklığına uğramışken, diğer tarafta diziyi beğenmeyen bir kesimde mevcuttur.

Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim alcatraz-afis
Oyuncular: Steven Lilien, Elizabeth Sarnoff, Bryan Wynbrandt
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

 Dizinin Konusu

J.J. Abrams’ın imzası bulunan yapımın konusu, bir zamanda yolculuk hikayesidir. 1963 yılında kimsenin kaçamadığı Alcatraz hapishanesinden bir gecede kaybolan 302 mahkumun 2011 yılında bir anda ortaya çıkması konu edinmiştir. Kafaları kurcalayan tek şey, Neredeydiler? ve nasıl döndüler?

Yapımın yayından kalkmasında bütün suçu J.J. Abrams’a atmak biraz abes olabilir ama diziyi izlerken senaryoda oldu bittiler de mevcut. Belki de diziye gereğinden fazla eleştiride bulunuldu ama piyasada bulunan onlarca kaliteli yapımın arasından sıyrılmak için biraz daha özen gösterilmesi gerekiyordu. Kafanızı dağıtmak ve değişik bir şeyler izlemek için uygun bir yapım. Sonuçta J.J. Abrams’ın başarısız olduğu nadir yapımlardan birisi.

Fragman

2 Comments

Bir cevap yazın