Now Reading:

2014’ün En İyi Dizileri

2014’ün En İyi Dizileri

Televizyon dizileri adına oldukça dolu ve güzel bir yılı ardımızda bırakıyoruz. 2014’ün bitimine az bir süre kala bizde DiziMood olarak yılın en iyi (10) dizilerini sizler için sıraladık.

10 – The Affair (IMDb: 8.0/10)

the-affair

Kadın erkek ilişkilerini iki farklı perspektiften bizlere aktaran The Affair oldukça başarılı bir yapım. Dizide aynı sahneler karakterler tarafından farklı bakış açılarıyla anlatılıyor. Rashomon tekniğini sık sık kullanan dizi, Noah ve Alison karakterlerinin farklı bakış açılarıyla sürekli kafamızı karıştırmayı gelenek haline getiriyor.

9 – Fargo (IMDb: 9.1/10)

fargo

1996 senesinde beyaz perdeye aktarılan aynı adlı filmden ilham alınarak yaratılan Fargo,Oscar ödüllü orijinal yapımın anısına saygısızlık etmeyerek son yılların en iyi dizilerinden birisi olarak biz izleyicileriyle buluştu. Dizinin oyuncu kadrosu oldukça başarılı ve dikkat çekici performanslarıyla bu yapımı izlememiz için bizlere basit bir neden.

8 – The Good Wife (IMDb: 8.3/10)

the-good-wife

Oyuncular o kadar iyi performans sergiliyor ki The Good Wife’ı listeye almasak olmazdı. Dizinin başrol oyuncusu Julianna Margulies, bu sezondaki performansı ile üç yılın ardından Emmy ödülünü kazanmayı başardı. Fakat kadrodaki diğer oyuncularında aşağı kalır yanı yok.

7 – Mad Men (IMDb: 8.7/10)

mad-men

Sürdürdüğü istikrarla birlikte 2007 yılından bu yana ekranlara taşınan dizi bu sezonuyla da oldukça iyi işler çıkarıyor. Dizi yayınlandığı ilk sezondan beri belirli bir kalitenin altına düşmedi ve sürekli televizyonun en iyi yapımlarından birisi olarak kalmayı başarabildi.

6- Orange is The New Black (IMDb: 8.5/10)

orange+is+the+new+black

Benim gibi hapishane dizilerini seviyorsanız bu yapım tam sizlere göre. Dizide birbirinden özgün karakterler ve bir hapishanede olabilecek her türlü insan var. Yeni keşfedilen oyuncularında bulunduğu Orange is The New Black tavsiyelerim arasında.

5 – Silicon Valley (IMDb: 8.4/10)

silicon-valley

Son zamanlarda başarılı bir komediyi zor buluyoruz ve Silicon Valley’de bunlardan birisi. Absürt karakterlerin bir arada bulunduğu dizide birbirinden garip beş farklı ana karakter bulunuyor. Amerikan Film Enstitüsü tarafından Sillicon Valley, ‘Yılın En İyi 10 Dizisi’ arasına sokuldu.

4 – Outlander (IMDb: 8.8/10)

outlander

Dizide 1743 ve 1945 gibi iki farklı dönem gayet başarılı bir şekilde aktarılmış. Öyle ki bir yapım içerisinde iki farklı dönemi aynı başarı ile yansıtmak zordur ama Outlander bunu başarabilmiş. Diana Gabaldon’ın aynı isimli romanından uyarlanan yapım, kitabın bile önüne geçerek iyi bir uyarlama örneği gösteriyor.

3 – House of Cards (IMDb: 9.1/10)

house_of_cards

Usta yönetmen David Fincher’ın parmağının dokunduğu yapım ancak böyle olabilirdi. Kevin Spacey ve Robin Wright’ın da başrollerini paylaştığı dizi tam anlamıyla başarılı.

2 – Game of Thrones (IMDb: 9.5/10)

game-of-thrones

O artık bir fenomen, Game of Thrones. HBO’nun 42 yıllık tarihinin en çok izlenen yapımı olan dizi The Sopranos efsanesini geride bıraktı. Her bölümüyle reyting çıtasını bir üst seviyeye taşıyan Game of Thrones, internet üzerinden de en çok indirilen korsan yayın oldu. Dizinin Emmy’den aldığı 14 adaylık ve 4. sezonda ‘En İyi Drama Dizisi’ dalında Altın Küre adaylığını da unutmamak gerekir.

1 – True Detective (IMDb: 9.3/10)

true-detective

Matthew McConaughey ve Woody Harrelson gibi yıldız isimleri bir araya getiren yapım dikkat çekici ve izlemek için bizlere iyi sebepler sunuyor. İki aktöründe son derece başarılı performansları Emmy ve Altın Küre adaylığı ile taçlandırıldı. Dizinin başarısında yönetmen Cary Fukunaga’nın etkisi de yadsınamaz.

Share This Articles

1 yorum

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.