Banshee, son zamanlarda örneklerini sıklıkla görmeye başladığımız aksiyon türü bir dizidir. İlk bölümü 11 Ocak 2013 tarihinde yayınlandı. Dizinin yayıncı kuruluşu ise Hunted ve Strike Back gibi dizileriyle bilinen ve aksiyon dizilerine büyük yatırımlar yapan HBO‘nun yan kanalı Cinemax. Peki, nasıldır bu Banshee? Buyurun hep beraber bakalım.

Tür: Suç, Macera, Dram banshee-poster
Oyuncular: Rus Blackwell, Antony Starr, Ivana Milicevic
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Banshee’nin tanıtımları ilk çıktığı zaman “True Blood‘ın yaratıcısından” diye bir ifadeye yer veriliyordu ama uyarmakta fayda var, dizinin yaratıcısı değil, yapımcısı Alan Ball ve dizinin yaratıcıları David Schickler ve Jonathan Tropper‘ın ise şimdilik Banshee dışında bir filmografiye sahip olmadıklarını belirtelim.

Dizinin konusuna odaklanacak olursak; hapisten yeni çıkmış bir adamın karizmatik bir şekilde hapishaneyi terk etmesiyle başlıyor. Karakterimiz, 15 yıl önce işlediği bir suç yüzünden hapse girmiş ve çıkar çıkmazda hem suç ortağı hem de sevgilisi olan Ana‘nın yerini bir şekilde bulur ve soluğu dizimize de ismini veren Banshee isimli bir amiş kasabasında alır.

Fragman

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir