1990 ve 1991 yılları arası yayınlanan ve bir anda izleyicilerin ilgi odağı konumuna gelen efsane yapım Twin Peaks‘ı günümüze uyarlayarak tekrar yayın hayatına sokmak için toplanan ekipte şok bir ayrılık yaşandı.

Öyle ki, Twin Peaks dizisinin efsanevi yaratıcısı David Lynch, tekrar hayata döndürülmeye çalışılan projeden attığı Tweet’ler ile ayrıldığını açıkladı. Bu sezon aslında birçok eski projenin tekrar bir araya geldiği haberlerini yapmıştık. Örneğin; The X-Files bunlardan sadece birisidir. Ancak görüldüğü gibi işler o kadar da kolay ilerlemiyor. 1990 yılında yayınlanan Twin Peaks 25 yıl verilen aranın ardından tekrar bir araya gelecek.

David Lynch‘in takipçileriyle paylaştığı açıklamaları:

Sevgili Twitter arkadaşlarım, Showtime Twin Peaks projesinden vazgeçmedi

Bir yıl ve dört aylık bir pazarlık sürecinin ardından ben bu projeden ayrılmaya kara verdim. Çünkü senaryoyu istediğim gibi hayata geçirmek için gerekli para önerilmedi

Bu haftasonu oyuncuları arayıp onlara projede benim yönetmen olmayacağımı söyledim. Twin Peaks hala Showtime’da gerçekleşebilir.” dedi

Yaptığı açıklamalar ile merakla bekleyen hayranlarını üzen Lynch kendince haklı sebeplerini sunmuş gibi görünüyor. Ancak böylesi bir yapımdan onu vazgeçiren esas nedenler nedir gerçekten merak konusu. Farklı kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise, yapım David Lynch olmadan da devam edecek ve bir diğer söylenti ise, Showtime kanalı usta yönetmeni tekrar ikna etmeye çalışacak.

Bir cevap yazın