True Detective 3. Sezonu olacak mı?

True Detective 3. Sezon ne zaman başlayacak?…

Son zamanlarda en çok duyduğumuz, en merak edilen soruların başında True Detective geliyor. İlk sezonuyla 12 Ocak 2014 tarihinde televizyon dünyasına son derece başarılı bir şekilde giriş yapan True Detective, 4 Altın Küre Ödülü adaylığı ile de bu başarısını perçinlemişti. 8 bölümden oluşan ilk sezonun ardından, dizi hayranları ve televizyon eleştirmenleri tarafından tam not almış; HBO’nun 2. sezon onayını vermesiyle birlikte sezon finali yapmıştı. 2. sezonu iple çekerken, beklenen gün geldi ve True Detective 2. sezonuyla 21 Haziran 2015 tarihinde tekrar sevenlerinin karşısındaydı.

true-detective

Dizinin ikinci sezonu, beraberinde dizinin hayranları tarafından yoğun eleştirilerle gelmiş; HBO’ya ve dizinin senaryo ekibine karşı herkes isyan bayraklarını çekmişti. Bunun en büyük nedenlerinden ilki, dizinin ilk sezonunda izlediğimiz hikayenin ve oyuncuların ikini sezon geldiğinde karşımıza çıkan hikaye ve oyuncularla farklı olmasıydı. Birbirinden bağımsız bir hikaye ve kadro karşımıza çıkmış, bir anda ne olduğunu kimse anlayamamıştı. İlk üç bölümde herkesin ortak fikri, şimdi düzelir; bu bölüm düzelecek şeklinde olurken ilerleyen bölümlerde dizinin bu şekilde devam edeceği anlaşıldığında HBO yönetimine karşı sesler giderek artmaya başladı. İlk sezonuyla gerçekten de True Detective gelmiş geçmiş en iyi diziler arasına adını yazdırabilecek bir hikayeyi geride bırakmıştı.

True De

Matthew McConaughey ve Woody Harrelson ikilisi Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams ve Taylor Kitsch ile karşılaştırıldığında ortaya çok büyük bir fark çıkıyor ve bu da izleyicileri oldukça büyük bir hayal kırıklığına uğratıyordu. Tüm bu karmaşanın sorumluluğunu ise HBO’nun yapımlardan sorumlu başkanı Michael Lombardo üstlendi. Lombardo: “İlk sezondan sonra gelen büyük ilgi bizleri çok mutlu etti ve dizinin yazarı Nic Pizzolatto‘ya ikinci sezon ile ilgili gerekli süre tanınmadı. Nic, hikayesini istediği gibi derinleştiremedi, olgunlaştıramadı. Bu durum da bizlere büyük bir ders oldu ve bir daha tekrarlamayacağız.” dedi.

True Detective henüz HBO tarafından 3. sezon onayı almadı. Dizinin siparişinin verilmemiş olması, Nic Pizzolatto’nun senaryo ekibinde yanına başka yazarlar da istemesi ve oyuncu kadrosu ile ilgili sorunlar şuan için HBO’nun elini kolunu bağlamış durumda. İlk sezon gelen başarı rüzgarı, aradan geçen 2 yılın ardından tam tersine dönmüş ve muhteşem bir proje rafa kaldırılmak üzere!

Bir cevap yazın