Son zamanlarda başarılı yapımlarla adından söz ettiren Syfy kanalı, büyük başarı beklentisiyle iddialı bir diziye; The Magicians‘a başlıyor. Ünlü yazar Lev Grossman‘ın, en çok satanlar listesini alt üst eden eserleri televizyon dizisi olarak geliyor! Syfy’ın dizinin pilot bölümünü 16 Aralık 2015’te yayınlamasına karşın, dizinin resmi yayını 25 Ocak 2016’da Amerika’da başlıyor. Syfy’ın ilk sezonunu 12 bölüm olarak sipariş ettiği The Magicians, büyük bir ihtimalle kısa süre içerisinde ikinci sezon onayını alarak önümüzdeki sezonda da yayına devam edecek.

The Magicians Konusu Nedir?

Yaşadığı sıkıcı hayatın farkına varan, dış dünyanın sıradanlığına karşı isyan eden Quentin Coldwater kendisini kitaplara kaptırır ve inanılmaz bir şekilde fantastik kitaplar okumaya başlar. Kısa süre sonra çevresiyle iyice koparak, kitapları arkadaşlarına tercih eder. Bu durum arkadaşlarını rahatsız etse de Coldwater kendini durduramaz.

Sihirli bir dünyanın kapıları da bu kitaplarla birlikte açılır. Onu en iyi anlayan, en çok tanıyan arkadaşı Julia ile birlikte bir gün kendisini bu sihirli dünyanın içinde bulur. O an kendisinin olağanüstü güçlere sahip olduğunu öğrenen Coldwater, yeteneklerini geliştirmek için New York’ta bulunan Brakebills büyücülük okuluna gider. Artık Quentin bir büyücü olmak yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.

The Magicians’ta Quentin Coldwater’ı canlandıracak Jason Ralph ise projeden oldukça emin. Çok heyecanlı olduğunu dile getiren Ralph, senaryonun ve birlikte oynayacağı isimlerin kendisi için çok güzel bir deneyim oluşturacağını söylüyor. Sera Gamble, John McNamara, Michael London ve Janice Williams dörtlüsünün yapımcılık rolünü üstlendiği The Magicians’ta, tanıtım bölümünü yazan isimler ise Supernatural ile adından söz ettiren Sera Gamble ile Aquarius’un arkadasındaki isim olan John McNamara oluyor.

Dizinin diğer oyuncuları ise şöyle:

Alice karakteri ile Olivia Taylor Dudley
Julia karakteri ile Stella Maeve
Eliot karakteri ile Hale Appleman
Penny karakteri ile Arjun Gupta
Margo karakteri ile Summer Bishil

Dizinin New York Comic Con’da yayınlanan fragmanına da mutlaka göz atın.

https://www.youtube.com/watch?v=nb0Ft9mJ3Tw

Bir cevap yazın