Yayınlandığı ilk bölümüyle birlikte büyük bir izleyici kitlesine ulaşan, ilk üç bölümüyle ortalama 1.5 milyon kişi tarafından izlenen Daredevil 2. sezon başlangıç tarihi belli oldu. Netflix’in bu yıl sahip olduğu birbirinden başarılı yapımlara bir yenisi olarak eklenen Daredevil, gerek izleyenlerden gerekse de televizyon eleştirmenlerinden geçerli notu almayı başardı.

Daredevil 2. Sezonu Ne Zaman Başlıyor?

Dizinin ikinci sezon başlangıç tarihi 25 Mart 2016 olarak açıklandı. Bu tarihin ise aslında çok büyük bir önemi var ve kelimenin tam anlamıyla nokta atışı yapılmış. Bu yıl büyük gişe beklentisiyle vizyona girmeye hazırlanan Batman v Superman. Dawn of Justice (Batman v Superman: Adaletin Şafağı) filmini eminiz duymuşsunuzdur. Ben Affleck’in Batman’i canlandıracağı kesinleştikten sonra sosyal medya üzerinden büyük bir kesim bu tercihin yanlış olduğunu belirtirken, bir çoğu da Ben Affleck’in bu rolün altından kalkabileceğini söylüyordu. Tüm bu fikir ayrılıklarının gölgesinde çekimleri devam eden DC Comics’in filmi de 25 Mart 2016 günü sinemalarda vizyona giriyor.

Daredevil’ın reyting sonuçları ve milyonlarca kişinin dizinin 2. sezonunu bekliyor olması da Marvel’in elini güçlendiriyor. Bakalım Marvel’in Daredevil’ı evlerde, DC’nin Batman v Superman’i sinemalarda ilk gün ne kadar izlenecek hep birlikte göreceğiz.

Diğer yandan Daredevil’ın 2. sezonunda diziye katılan iki önemli karakterin haberini sizlerle paylaşmıştık. Geceleri kötülerin korkulu rüyası, adaletin savaşçısı Daredevil olan, gündüzleri ise yasal yollardan avukat olarak suçla savaşmaya devam eden Matt Murdock’ın hikayesi yeni sezonda daha da ilginç bir hal alacak. The Punisher ve Elektra karakterlerinin katılımlarıyla artık Daredevil’ın düşmanları artıyor, zaten zor olan mücadelesi daha da zorlaşıyor. Başrollerinde Charlie Cox, Elden Henson, Toby Leonard Moore, Deborah Ann Woll, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Jon Bernthal, Stephen Rider ve Elodie Yung gibi yıldızların yer aldığı Daredevil 2. sezonuyla 25 Mart 2016 akşamı yeniden Netflix ekranlarında sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın