Haber

Game of Thrones Serinin Son Kitabı Bitmedi!

Hemen hemen her yıl Game of Thrones yapım ekibi, senaristleri ve kitabın yazarı George R.R. Martin arasında büyük kavgaların çıktığı, çeşitli fikir ayrılıklarının yaşandığına dair birçok söylenti ortaya atılır. Bu söylentilerden bir kısmı doğru olsa da, temelde hem Game of Thrones dizisi, hem de kitabı birbirini besleyen; “kazan kazan” felsefesine sahip iki farklı olgu. Kitap ile dizinin aynı gitmediği bir gerçek. Bu yıl ise durum daha da farklı bir noktaya geliyor. Kitabın yazarı George R.R. Martin serinin son kitabını henüz bitiremedi.

The Song of Ice and Fire serisinin altıncı kitabı olma niteliğini taşıyan “Winds of Winter” yaklaşık 1 hafta önce yani 31 Aralık gününe kadar bitmesi gerekiyordu. Ancak Martin yaptığı açıklamayla kitabın bitmediğini, önünde daha yol olduğunu söyledi. Bu da demek oluyor ki Game of Thrones 6. sezonuna kitaptan bağımsız, senaristlerin belirlediği bir yolla başlamak zorunda kalacak.

george_r_r_martin

Kişisel internet sitesinden açıklamalarda bulunan George R.R. Martin şunları söyledi: “Bunu beğenmeyeceksiniz” Evet, bu sözleri yazıyor olmaktan hiç hoşnut değilim. Bir çoğunuz derin üzüntü içerisindesiniz ve sizleri hayal kırıklığına uğrattım. HBO, çalıştığım ajansım, editörlerim, yayıncılarım, kitabı bekleyen çevirmenler kısacası herkes hayal kırıklığı yaşıyor. İnanın yaşadığınız hayal kırıklığının daha fazlasını ben yaşıyorum. 2015’in son günlerinde serinin son kitabı olan Winds of Winter’ı bitirmeyi çok istiyordum fakat olmadı. Daha yazmayı düşündüğüm o kadar çok şey var ki, ne bir hafta sonra ne de bir ay sonra kitap bitmeyecek.”

Kitap ile ilgili net bir bilgi vermekten kaçınan Martin’in, kitabı ne zaman bitireceği ise şuan için tam anlamıyla bir muamma. Dizinin 6. sezonunun başlamasına 3 ay kaldı ancak emin olunan bir şey var ki o da kitaptaki bu gecikmenin beklemeye değeceği. Bunu biz söylemiyoruz, George R.R. Martin söylüyor. Bakalım hep birlikte gerçekten de bu beklemenin, hayal kırıklığının, üzüntünün yerini seriye yakışır bir final alacak mı? Eğer alacaksa, 3 ay değil 1 yıl da bekleyelim.

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu