Ekranların başarılı sayılabilecek yapımlarından “Girls” görkemli bir final yapmaya hazırlanıyor. İlk olarak 15 Nisan 2012 tarihinde HBO kanalında yayın hayatına başlayan dizi, aradan geçen süre zarfında çalkantılı reyting sonuçlarına rağmen bugünlere gelmeyi başardı. 2 defa “Altın Küre” ödülünün de sahibi olarak başarısını perçinleyen dizi, altıncı sezonuyla sona erecek.

Önümüzdeki ay beşinci sezonuyla HBO ekranlarına geri dönmeye hazırlanan Girls, bir sezon daha bizlerle olacak. Kanalın bu kararı dizinin hayranları tarafından da büyük bir hayal kırıklığına yol açmadı aslında. Bazı güzel şeylerin tadında bırakılması gerektiği gerçeği Girls dizisi için de geçerli. İlerleyen sezonlarda senaryonun giderek daha da tat vermesine karşın, bir noktadan sonra hikayenin tıkanıyor ve klişelerden besleniyormuş hissi bizler tarafından da açıkça gözlenmişti.

Girls’te artık bizlere yaşattığı güzel günleri, zirve yaparak bırakmanın peşinde olacak. Dizinin beşinci sezonu 21 Şubat 2016‘da başlarken, sonraki sezonun tarihi ile ilgili bir bilgi henüz verilmedi. Lena Dunham’ın başından geçenleri, en yakın dört arkadaşı ve onların farklı farklı hayatlarının anlatıldığı dizi ülkemizde de geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuştu.

HBO tarafından yayınlanan dizinin yeni sezonuna dair kısa videoları da mutlaka izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=BB283BmGdPo

Bir cevap yazın