Now Reading:

“Son” Dizisi Hollanda’ya Uyarlanıyor!

“Son” Dizisi Hollanda’ya Uyarlanıyor!

Son dizisi 2012 yılında ATV’de ekranlara gelmiş ve 25. bölüm ile birlikte final yaparak ekranlara veda etmişti. Yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar‘ın yer aldığı dizi, geçtiğimiz günlerde ABD televizyonları tarafından gündeme alındı ve ABC ile 20th Century FOX ortaklığıyla birlikte ekranlara taşınacak. Türkiye’de The Lost dizisine benzetilen Son dizisi, ABC ekranlarında “Runner” ismiyle seyirciyle buluşacak.

Son Dizisi Fragmanı

Son zamanlarda yurt dışına satılan yerli dizi sayısında artış görünürken, İran ve Türkiye arasında geçen özgün hikaye Meksika ve Amerika arasında geçen yeni hikayeye uyarlanacak. Ülkemizde Erkan Can, Nehir Erdoğan, Yiğit Özşener, Engin Altan Düzyatan ve Berrak Tüzünataç gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Son’un ABD uyarlamasında Paula Patton, Courtney Ford, Megan Dodds, Brent Sexton ve Adam Rodriguez gibi isimler oynayacak.

paula-patton

Paula Patton

ABD’den sonra Son dizisi Hollanda kanalı olan KRO NCVR için de gündeme geldi. Dizinin başrolünde ünlü oyuncu Katja Schuurman’ın yer alacağı konuşulurken, kadronun diğer isimleri henüz netleşmedi. Aylin karakterini canlandıracak olan Schuurman projeyi oldukça beğendiğini ve mutlu olduğunu söyledi.

katja-schuurman

Katja Schuurman

10 bölüm olarak ekranlara gelecek dizinin detayları netleştikçe sizlere aktaracağız. Ek olarak Son dizisi Amerika ve Hollanda’nın ardından İspanya, Almanya, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde de farklı uyarlamalarla ekrana geleceğe benziyor. Eccho Rights‘ın (dizinin yurtdışı dağıtıcısı) verdiği demeçler ve kulislerde konuşulan söylentiler ilk olarak Almanya uyarlamasının daha güçlü bir ihtimal olduğu yönünde görünüyor.

Share This Articles
Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin