Now Reading:

Kyle XY: TANITIM

Kyle XY: TANITIM

Hızlıca yapıma giriş yapacak olursak ilk diyeceğim şey, Kyle XY dizisi, Albert Einstein‘ın teorileri üzerinde duruluyor. Yani hem bilimkurgu hem dram, gizem tarzı yapımları seviyorsanız yayında bir de Einstein’ın teorileri var dersem tadından yenmez sanırım. Dizinin yapımcıları ise Mackye Gruber ve Eric Bress‘dir.

Tür: Dram, Gizem, Bilimkurgu
Oyuncular: Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Yapımda, anne rahmindeki çocuğa gelişimi ve beyin büyümesinin hiç durmaması üzerine deneyler yapılır. Yapımda ise Albert Einstein’ın 10 aylıkken doğduğu söylenmektedir. Bu sebeple Einstein anne rahminde ne kadar fazla kalınırsa daha sağlıklı bireyler doğacağını düşünmüştür ve anne rahmindeki bu süreyi uzatmayı amaçlayan deneyler yapmıştır. Ve bu deneylerin birisi başarılı olur. 14 ay anne rahminde kalmayı başarabilen bir bebek doğar. Bu harika dahinin adı Adam Baylin‘dır. Ancak bir terslik sonrası doğumda annesi ölen Baylin anneye ihtiyaç duymasın diye yapay bir rahim oluşturur. Profesör Kern ve Madacorp’un desteği ile deney başarıla ulaşır. Madacorp şirketi deneyi kötü amaçlı bir şekilde kullanmayı düşünmektedir bunu fark eden Adam, Madacorp’tan kaçmayı başarır ve sırra kadem basar.

Bu olayın üzerinden 16 yıl geçmiştir. Madacorp hala amacından vazgeçmemiş ve bu kobayı savaşlarda stratejik olarak kullanmayı amaçlar ancak bir türlü amacına ulaşamaz ve deneyleri durdurma kararı alır. Yıllarca suni rahimde kalan Kyle gerçekten çok zekidir. Öyle ki 1-2 gün içerisinde konuşmayı söker hatta yarım saat içinde adeta profesyonel bir yüzücü gibi yüzmeyi başarır.

Diziden Dipnotlar:

– Karakterimiz Kyle XY aslında isim değildir, XY projenin ismidir ve sayısal bir koddur.(781227)
– Kyle su tankının içinde 16 yıl boyunca bitkisel hayatta gibi büyütülmüştür.
– Kyle anne rahminde döllenip, gelişmediği için göbek deliği bulunmamaktadır.
– Yapım 3 dalda ödül almıştır ve ABC stüdyolarında çekilmektedir.

Fragman

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin