2008-2014 yılları arasında HBO kanalında izlediğimiz fantastik dram dizisi True Blood ve  kanalın çok iyi dönüşler elde ettiği Six Feet Under dizilerinin yaratıcısı Alan Ball önümüzdeki yıl yeni bir dram dizisi ile yine HBO ekranlarında yer alacak. HBO’nun yeni vermiş olduğu sipariş ile ilgili detayları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Birden farklı ırklardan oluşacak yeni bir aile draması ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Alan Ball, proje ile ilgili henüz net bir detay vermese de Deadline’ın ulaştığı bilgiler şu şekilde. Dizinin merkezinde bir profesör, onun avukat olan eşi ve kendilerinin öz çocuklarıyla birlikte yanlarında yaşayan evlat edindikleri üç çocuğun hikayesi anlatılacak. Evlatlık olan çocuklar Somali, Vietnam ve Kolombiya doğumlular.

Amerikan modern kültürünün iyi bir örneğini sergilemek isteyen aile kendi içerisindeki problemlerle birlikte giderek çatlayan bir kuruma dönüşecek. HBO bu seriyi “Amerika’nın günümüzde içerisinde bulunduğu bu tip durumların trajikomik anlatımı” olarak adlandırıyor. Alan Ball ise kuşkusuz HBO için oldukça önemli bir isim. HBO’nun çok iyi dönüşler aldığı iki yapımın da altında imza atan Ball, HBO’nun kardeş kanalı Cinemax‘ın da değer verdiği isimlerden birisi. Cinemax’ta 4 yıl boyunca izlediğimiz Banshee‘nin de prodüktörlüğünü yapan Ball, Oprah Winfrey ile birlikte önümüzdeki yıl “The Immortal Life of Henrietta Lacks” projesine de destek olacak. Dizinin henüz ismiyle veya oyuncu kadrosuyla ilgili net bir bilgi yok. Yeni bilgiler elde ettikçe sizlere aktaracağız.

Bir cevap yazın