Bildiğimiz üzere Netflix son zamanlara birçok izleyiciyi çıkardığı kaliteli yapımlara mutlu etti. Yeni çıkacak olan Çizgi Roman uyarlaması olacak Luke Cage dizisinden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Netflix, Punisher (yapım aşamasında), Jessica Jones, Daredevil gibi çizgi roman uyarlamalarında ortaya gayet kaliteli yapımlar çıkaran bir şirket. Bu dizilerin arasına Eylül 30 tarihinde Luke Gace’de katılacak. Dizinin yazarı ve sorumlusu olan, aynı zamanda da The Wire dizisinin de yazarlığını yapmış olan Cheo Hodari Coker, dizinin çok eşsiz ve suçlu dünyası çok farklı yönleri ile ele alan bir dizi olacağından bahsetti. Yani beklentiler bir hayli yüksek…

Dizinin 30 Eylül’de çıkacak olmasına rağmen halen dizinin nasıl olacağına dair kesin bir bilgi verilmedi. Dizi tamamen kişisel bir hikayeyi mi konu alacak yoksa Luke Cage’in Jessica Jones ile olan ilişkisi hikayeye dahil edilecek mi?

Luke Cage’in hikayesi direk olarak The Defenders ile bağlanacak mı? Akıllarda birçok soru bulunuyor. Coker’ın yakın bir süre önce attığı Tweet’te bizlere biraz daha ipucu vermiş bulunmakta. Tweet ilk üç bölümün isimlerini içeriyor;

Birinci Bölüm: “Moment of Truth.”
İkinci Bölüm: “Code of The Streets”.
Üçüncü Bölüm: “Who’s Gonna Take The Weight?”

Coker daha önce yapmış olduğu açıklamalarda Luke Cage dizisinin ilk sezonun bölüm isimlerinin hepsi Gangsta Rap gruplarının albüm ve müziklerinin isimleri olacağını söylemişti. Mesela “Moment of Truth.” İsmi ‘Gang Starr’ Gangsta Rap grubunun, 1998 yılında çıkardıları 5. Albümlerinin ismi. 2. Bölümüm ismi ise “Code of The Streets” yine aynı Gangsta Rap grubunun 1994 yılında çıkardıkları “Hard to Earn” albümünün bir müziğinin ismi.

Luke Gace’in çıkmasına yaklaşık olarak 2 ay bulunuyor. Yani Coker’ın dizi isimlerinin ne tür ipuçları olduklarını öğrenmemiz için 2 ay daha beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın