Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Frank Baum‘un Wizard of Oz yani Oz Büyücüsü adlı hikayesinden esinlenerek uyarlanan Emerald City dizisi geçtiğimiz sezon NBC kanalında yayımlanacaktı ancak kanal ani bir karar vererek diziyi iptal ettiğini duyurmuştu. Bu iptalin arkasındaki söylenti ise, Josh Friedman ve Matthew Arnold‘un kanal ile anlaşamadıkları sonucu böyle bir tablonun ortaya çıktığı üzerineydi. Ancak görünen o ki bütün pürüzler hallolmuş ve Emerald City dizisi için tekrar onay verilmiş.

Geçtiğimiz sezon ekran macerası çok kısa süren ve başlamadan biten yapımlar arasına konulan dizi, ikinci bir şansı bence de hak ediyordu. NBC kanalı şimdiden ilk sezon onayını verdi ve ilk sezon toplam 10 bölümden oluşacak. Yapımın yayım tarihi ise henüz belli değil ancak bu sefer her şey yolunda gidecek ve nihayet Emerald City bizler ile buluşacak gibi görünüyor.

Arnold ve Friedman ikilisi ile yürümeyen ve iptal olan dizinin yazar koltuğu bu sefer Dracula, Do No Harm ve The Event yapımlarından tanıdığımız, başarılı isim David Schulner‘e teslim edildi.

Son olarak yapımın konusu ise, 20 yaşında genç bir kız olan Dorothy ve onun sadık dostu Alman Kurdu köpeği, yaşanan bir doğa olayı sonrası bilmedikleri ve nasıl gittikleri konusunda hiçbir fikirlerinin olmadığı bir evrene düşerler. Hikayemiz burada başlar ancak bildiğimiz Oz Büyücüsü hikayelerinden farklı olarak, çok daha tehlikeli bir evrene düşen Dorothy ve köpeği, kendilerini acımasız savaşçılar, krallık savaşları ve kanlı bir tarihin içerisinde bulacaklardır.


Bir cevap yazın