Elementary, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes karakterinin günümüze uyarlanmasıyla oluşturulan bir Amerikan polisiye drama dizisidir. Robert Doherty tarafından oluşturulmuştur. Yapımda, Sherlock Holmes rolünde Jonny Lee Miller, Dr. Watson rolünde ise Lucy Liu oynamaktadır.

Tür: Suç, Dram, Gizem
Oyuncular: Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 24

Dizinin Konusu

İlk sezonu Eylül 2012 yılında CBS‘de yayınlanan yapımın ikinci sezonu Ekim 2013’te yayınlanmıştır. 15 Mayıs 2014 tarihinde ise ikinci sezon finali yapılmıştır. Dizi başlıca New York‘ta çekilmektedir.

Sherlock Holmes, eski bir bağımlıdır ve suçları çözmeye yardımcı olmak için New York Polis Teşkilatı‘nda yardımcı danışman olarak görev yapmaktadır. Sherlock, Yüzbaşı Thomas Gregson‘a son derece saygılı davranırken, vaka sırasında prosedüre sık sık ilgisiz kalması Yüzbaşı Thomas Gregson ile anlaşmazlıklar yaşamasına sebep olmaktadır. Sherlock’a gün içerisinde ise Joan Watson arkadaşlık etmektedir. Dr. Watson eski bir cerrahtır ve Sherlock’un rehabilitasyonuna yardımcı olması için Sherlock’un babası tarafından işe alınmıştır. Suçları çözerken Sherlock, Joan Watson’a eğitim vermeye başlamıştır. Dizide Jamie Moriarty ile Sherlock’un devam eden çatışması vardır. Diğer yardımcı karakterlerse, Sherlock’un İngiltere’ye dönmesini isteyen abisi Mycroft Holmes ve dedektif Marcus Bell‘dir.

Fragman

Bir cevap yazın