Now Reading:

Delirium: TANITIM

Delirium: TANITIM

Bir web TV olan Wigs‘in dizisi Delirium, fantastik, bilimkurgu ve romantizmi son derece güzel harmanlayarak rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Başrollerinde tanınmış isimleri barındıran yapım, bilinmeyen bir tarihte ve Amerika’nın Annapolis şehrinde yaşayan insanların tamamı dış dünyayla bağlantılarını koparmış bir kapalı komün şeklinde yaşamalarını konu ediniyor.

Tür: Romantik, Macera, Fantastik
Oyuncular: Emma Roberts, Billy Campbell, Gregg Sulkin
İlk Sezon Bölüm Sayısı:

Dizinin Konusu

Toplumun aksak işleyen yanlarının nedeni olarak aşk kavramını suçlayan bilim insanları daha kusursuz bir toplum anlayışı için reşit olan herkesi kontrol altına alan bir aşı geliştiriyor. Bu aşıdan önce hükümet yetkilileri gençlerin evleneceği kişiyi belirler ve reşit olmalarıyla birlikte yapılan bu aşıyla geleceklerini şekillendirir. İki jenerasyon boyunca Annapolis şehri bu düzen içerisinde devam eden kapalı komün bir yönetim şekli içerisindedir.

Lena lise son sınıf öğrencisidir ve yakın bir zamanda da kendini bu akıbetin içinde bulacaktır. Rutin hayatın içerisinde bu düzenin neden böyle olduğuna dair hiçbir sorgulama yapılmamaktadır. Ta ki Lena birine aşık olana kadar.

Aşık olduğu polis memuru Julian hükümetin çalışmalarını sona erdirmeye çalışan bir muhalif grupla beraber çalışmakta ve aşının insanlar üzerindeki etkisini sonsuza dek yok etmeyi amaçlamaktadır. Bu uğurda yapacağı her şeyle birlikte Lena‘nın sıradan hayatını da değiştirecektir.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.