Bundan yaklaşık 15 yıl önce, kendisinden sonraki birçok polisiye dizilere ilham verecek ve birçok cinayet kavramına bitmeyecek bir zevkle bağlanmasını sağlayacak türden bir televizyon efsanesi, kendisini ekranlarda gösterdi. Uzun adı ile  Crime Scene Investigation olan yapım CBS kanalında yayınlanmaktadır.

Tür: Suç, Dram, Gizem
Oyuncular: Laurence Fishburne, Marg Helgenberger, George Eads
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 23

Dizinin Konusu

CSI Las Vegas, TV’de ilk kez bu dizi ile parlayan Jerry Bruckheimer yapımcılığı ve Anthony E. Zuiker‘ın senaristliğine dayanan yapım 2000 yılındaki ortaya çıkışıyla Anthony E. Zuiker’ın eşinin, arkadaşlarla dışarı çıkmak yerine Zuiker’e The New Detectives izlemeyi önermesiyle gerçekleşmiş.  Orjinal CSI, en temel şekliyle Las Vegas şehrinde işlenen suçları inceleyerek suçluları yakalama üzerine çalışan bir ekibin hikayesi üzerine kuruludur. Ekip, dizinin her bölümünde bir ya da birden fazla olayın üzerinde çalışıyor ama birkaç bölüm boyunca üzerinde çalışılan olaylar ve seri katiller de senaryoda bulunuyor.

CSI:LV‘ yi diğer dizilerden farklı kılan orjinalliği ise hiç kuşkusuz, ekibin olayları inceleme stili ve kullandıkları yöntemlerdir. Çoğu polisiye dizide, kitapta ya da filmde yer alan yöntemlere “ince” ve farklı bir anlam, işleyiş katan dizi bu anlamda kendinden sonra gelen dizileri etkilemiş ve halkın büyük beğenisini kazanmıştır.

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=5XKTEFFQWNU

Bir cevap yazın