Now Reading:

Coma: Tanıtım

Coma: Tanıtım

Coma, geçtiğimiz yıl 3-4 Eylül’de A&E Network‘ta yayınlanmaya başladı. Dizi toplam 4 bölümden oluşuyor, Yani mini-dizi. Mini dizi dediğime bakmayın bölümler ikişer ikişer birleştirilip 1 saat 20 dakikalık 2 parça haline getirilmiş.

Tür: Dram, Gizem, Bilimkurgu
Oyuncular: Lauren Ambrose, Steven Pasquale, Geena Davis
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 4

Dizinin Konusu

Dizinin yapımcıları, pek çok dizi ve filmde emeği geçen Ridley Scott ve Tony Scott. Yapım Robin Cook‘un 1977 yılında yazdığı, 1978 yılında filmi de çekilen ve çok satan romandan uyarlandı. Bu kadar bilgiden sonra dizinin konusuna bakalım;

Genç bir tıp öğrencisi olan Susan Wheeler, yeni göreve başladığı hastaneye basit bir ameliyat için gelen çok da yakın olmadığı bir arkadaşının, ameliyat sonucu komaya girdiğini öğrenir. Böyle basit bir ameliyatın bu şekilde sonuçlanması genç kızımızı merak içinde bırakır. Daha sonra hastanede bu tarz beklenmedik şekilde komaya giren onlarca hasta olduğunu keşfeder. İşin daha da tuhaf tarafı ise, bu hastaların normalden çok daha ucuza ve kaliteli bir şekilde komadaki hastaları tedavi edeceğini iddia eden, Jefferson adında yüksek teknolojili bir enstitüye nakledilmesidir. Hikaye, Susan‘ın bu olayları araştırmaya başlaması ve hemen ardından pek çok garip olayın birbirini kovaladığı bir komplo üzerine kurulu.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.