Boardwalk Empire, 1920 ve 1933 yılları arasındaki ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “içki yasağı yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır.

Tür: Suç, Dram, Tarih, Gerilim
Oyuncular: Steve Buscemi, Stephen Graham, Vincent Piazza
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 12

Dizinin Konusu

Dizi, Nelson Johnson‘ın “Boardwalk Empire: The Birth High Times and Corruption of Atlantic City” adlı romanından uyarlanmıştır. The Sopranos dizisinin yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizinin ilk bölümleri Martin Scorsese tarafından yönetilmiştir. Gerçek hayattan alınan Al Capone, Lucky Luciano gibi karakterlerin yanına kurgusal olarak eklenen Darmody ailesi, Richard Harrow gibi karakterler de dizide canlandırılmıştır. Dizi oyuncuları pek çok bölümde çeşitli televizyon ödüllerine aday gösterilmiş ve kazanmışlardır. Son olarak 3. sezonda olan dizide Frank Rosetti rolünü canlandıran Bobby CannavaleEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında Emmy ödülünü kazanmıştır. HBO‘nun 4 sezondur yayınladığı dizi 5. sezon onayını da almıştır. Dizi Türkiye’de ise Digitürk üzerinden yayınlanmaktadır.

Dizide olaylar, Atlantic City‘de geçiyor fakat ara ara da  ülkenin diğer şehirlerinden kısa sahneler gösteriliyor. Tabii o dönemde Atlantic City çok önemli ve haraketli bir şehirdir. Hatta siyasetçiler ve gangsterler, aralarında pis ve tehlikeli oyunlar oynadıkları için dünyanın en rahat şehri olarak da tanımlanıyor.

Fragman

Bir cevap yazın