Being Human, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ortak yapımı doğaüstü drama dizisidir. Montreal’deki Muse Entartainment Enterprises tarafından aynı ismi taşıyan İngiliz BBC dizisinden uyarlanmıştır.

Tür: Korku, Komedi, Dram, Bilimkurgu being-human-afis
Oyuncular: Sam Huntington, Sam Witwer, Meaghan Rath
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin Konusu

Eureka, Caprica ve Sanctuary gibi dizilerle adından söz ettiren Syfy kanalı, Twilight ile zirve yapan kurtadam-vampir temalı yapımların takipçisi olarak 2010 yılında Being Human‘ın yapımına karar verdi ve 2011 yılında yapım dizi severlerin beğenisine sunuldu. Peki daha önceden İngiliz versiyonu bulunan dizinin Amerikan versiyonunda neler var ya da bilmeyenler için dizinin konusu nedir?

Aidan, 200 küsürlü yaşlarında ve yıllarca her türlü kanlı eylemin aktif olarak içinde bulunmuş, birçok olaya karışmış ama artık sakin bir hayat yaşamak ve yaşadığı bütün kötülükleri geride bırakarak arınmak isteyen bir vampirdir. Bu amacını takiben hastanede birlikte çalıştığı iş arkadaşını ikna eder ve birlikte eve çıkarlar ama daha ilk bölümden göreceğimiz üzere kansız bir hayat Aidan için pekte kolay olmayacaktır. Not: Aidan ismi orjinal(EN) yapımdaki vampiri oynayan aktör Aidan Turner‘a ithafen koyulmuştur.

Fragman

Bir cevap yazın