Televizyon dünyasının en çok konuşulan dizilerinden Behzat Ç.’nin son zamanlarda yeniden başlayıp başlamayacağına dair çok sık bir şekilde sorular gündemdeydi. Özellikle dizinin geri dönmesi için başlatılan kampanyalar, Emrah Serbes ve ekibe yapılan çağrılar yanıt bulmuşa benziyor.

19 Eylül 2010 günü Star TV’de ilk defa seyirci ile buluşmuş ve 96 bölüm boyunca milyonlarca hayrana sahip olmayı başarmıştır. Bu süreçte 2 sinema filmi de çekilen Behzat Ç. Ekşi Sözlük’te Emrah Serbes‘in içinde bulunduğu bir fotoğraf yayınlandı ve fotoğrafta dizinin geri dönmesi ile ilgili görüşüldüğü bilgisi yer aldı. Aradan kısa bir süre sonra da dizinin senaristi Emrah Serbes, resmi twitter hesabından bu durumu doğrulayarak; “Görüşüyoruz olabilir” açıklamasında bulundu.

Binlerce beğeni ve retweet alan bu paylaşım bile Behzat Ç. dizisinin ne kadar çok özlendiğini ortaya koyuyor. Behzat Ç’nin tekrar başlaması çok büyük bir olasılık olarak görünüyor olsa da, yine Star Tv’de ekranlara gelen ve Erdal Beşikçioğlu’nun başrollerde yer aldığı “46 Yok Olan” projesinde set içinde bir takım problemler ortaya çıktı.

46 Yok Olan’ın senaryosunu yazan Ercan Mehmet Erdem ve yıllardır arkadaşı ve Behzat Ç’nin eser sahibi olan Emrah Serbes kavga ederek yollarını ayırdı. Şuan Erdal Beşikçioğlu’nun Behzat Ç. ile birlikte geri dönmeyi kabul ettiği ancak yeni yazılacak senaryonun Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınmazsa önceki ruhu yansıtamayacağı endişesi projeyi tıkanma noktasına getiriyor.

Bir cevap yazın