Ünlü yazar Stephen King’in The Stand (Mahşer) adlı korku romanı televizyona uyarlanıyor. Mini dizi olarak ekranlara gelmesi planlanan The Stand’in 8 bölümden oluşması bekleniyor.Kaynaklara göre dizi Warner Bros ve CBC’nin ortaklığıyla gerçekleştirilecek.

Kitap ile paralel gidileceği düşünüldüğünde dizinin konusu şu şekilde oluşabilir:”Mutasyona uğrayan birinin laboratuvardan kaçarak ölümcül gribini neredeyse bütün insanlığa bulaştırmasıyla gelişen olayları ele alıyor ve akabinde iyi ve kötülerin savaşını da gözlerimizin önüne serilecek. Hayatta kalanların lideri olan “Abigail”, kötülerin lideri ise “Deccal” olan Randal Flagg isminde bir karakter canlandırılacak. Yani bir nevi kıyamet senaryosu izlemiş olacağız.

Daha önce “Mahşer” 1994-1995 yıllarında ABC’de mini dizi olarak gösterilmiş; Marvel çizgi romanlarında da konu edinilmişti. Gary Sinise, Molly Ringwald, Jamey Sheridan ve Rob Lowe başrolleri üstlenmişlerdi. Dizinin üzerinden neredeyse 12 yıl geçmiş izleyici kitlesinde değişiklik olması muhtemel tabii. Ancak o zamanki teknoloji ile şimdiki teknoloji arasında dağlar kadar fark var. Şu anki teknoloji ile Yüzüklerin Efendisi’ndeki vizyonu dahi yakalayabilecek seviyeye gelebilir kim bilir. CBC TV bu diziye 3 saatlik bir süre tanınmış. Gösterime girdikten sonra reytingleri ne kadar yüksekte tutabilecekler merak konusu.

Bir cevap yazın