Harry Potter serisinde canlandırdığı Profesör Severus Snape karakteriyle, kariyerinin en iyi yıllarını yaşadığını sık sık dile getiren ünlü İngiliz oyuncu Alan Rickman, bugün Londra’da hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören usta oyuncu, ilk defa 1988 yılında Bruce Willis ile birlikte yer aldığı Die Hart (Zor Ölüm) filmiyle dünya çapında tanınmış ve başarılı bir performansa imza atmıştı. Aradan geçen yıllarda birçok iyi işte yer alan Rickman’ın ölümünü yakın çevresi ve ailesi derin bir üzüntü içerisinde dünyaya duyurdu. Uzun süredir kanserle mücadele eden Rickman’ın durumu son haftalarda giderek kötüleşmeye başlamış ancak ailesi ondan umudunu hiçbir zaman kesmemişti.

 

Alan Rickman özellikle milyonlarca Harry Potter hayranları için olduğu gibi benim için de çok ayrı bir yer taşıyordu. Canlandırdığı Severus Snape rolünü eminim ondan başka, o şekilde canlandırabilecek başka bir isim daha yoktur. Daima başarılı yapımlarıyla hafızalarımızdaki yerini koruyacak, yeri doldurulmaz bir oyuncu. Harry Potter serisinden sonra “Gambit”, “The Butler”, “A Promise” gibi filmlerde yer almıştı.Son olarak 8 Nisan 2016 tarihinde gösterime girecek “Eye in the Sky” filminde de General Frank Benson’u canlandırıyordu.

Alan Rickman’ın Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2. bölümünün sonunda film çekimlerinin ardından söylediği şu sözleri hiçbir zaman unutmayacağız. “Sallanan sandalyemde oturup, 80 yaşıma geldiğimde de Harry Potter okuyacağım. Ailem bana şöyle döyecek:”Bunca zaman sonra, öyle mi?” Ben de onlara dönüp şöyle söyleyeceğim:”Her zaman”

 

Bir cevap yazın