HaberÖzel Dosya

2014 – 2015 Sezonunun En İyi 10 Dizisi

2014 – 2015 sezonunda yayımlanan yüzlerce dizi arasından En İyi 10 diziyi seçip, sizler için listeledik. Listede yer alan dizilerin yanı sıra, yazının sonunda bonus olarak +4 diziyi daha sizlerle paylaşacağız.

Dikkat: Listede yer alan açıklamalar, dizilerle ilgili önemli bilgiler (spoiler) vermektedir.

İşte 2014 – 2015 En İyi 10 Yabancı Dizi Listesi

10 – House of Cards

house-of-cards

Politika konusunda bir şeyler okumaktan, izlemekten haz almıyor ve çabuk sıkılıyorsanız; House of Cards dizisine başlamak size çok zor ve uzak bir fikir gibi gelebilir. Ancak diziye bir şans verdiğiniz anda, hızlı ve sürükleyici bir şekilde sizi içerisine çektiğini göreceksiniz.

Başrollerinde Kevin Spacey, Michael Gill ve Robin Wright gibi başarılı isimlerin yer aldığı, 2 Altın Küre ödüllü House of Cards 3. Sezonu 13. Bölüm ile birlikte sezon finali yaptı. Tadının damağımızda kaldığı bir sezon olsa da, sezon finalinin çok başarılı olduğunu söylemek güç.

Claire’in kendi içerisindeki sorularla başbaşa kalması, bir nevi vicdan muhasebesi yapması ve kendi benliğinde kayıp bir ruh halini yansıtması sıklıkla işlendi bu sezonda. Francis’in “katil değiliz, hayatta kalanlarız” cümlesi sezonun aslında özeti niteliğindeydi. Claire hayatta kalabildiklerine değil de, birer katile dönüşmelerine uzanan yolda içten içe çok büyük pişmanlıklar yaşadı.

Bu noktada değinmeden geçmek olmaz.Kevin Spacey‘nin Francis karakteriyle sergilediği olağanüstü oyunculuk Robin Wright‘ın da aynı şekilde çok başarılı bir Claire karakterini ortaya koymasıyla televizyon tarihinin en iyi çiftlerinden birini izlememize olanak sağladı. Ancak 12 ve 13. bölümlerin sezonun geri kalan bölümlerin arkasında kaldığı gerçeğini de unutmamalıyız.

9 – Transparent

transparent-tv-series

İlk bölümü 6 Şubat 2014 tarihinde yayımlanan Jill Soloway‘in imzasını taşıyan Transparent, Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Dizi Ödülü’nü kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Bencillik, yalan, nostalji, suçluluk psikolojisi ve daha fazlası, hepsini çok iyi performanslarla Transparent’ta izlemeniz mümkün. Başrollerinde Jeffrey Tambor, Gaby Hoffmann ve Amy Landecker‘ın yer aldığı yapım ilk sezonunun sona ermesiyle birlikte 2 ve 3. sezon onaylarını da almış durumda. Özellikle Jeffrey Tambor’ın tam bir sanat icra ettiği Transparent’ı henüz izleme fırsatı bulamadıysanız, bu yazıdan sonra şans tanımanızda fayda var.

Listenin devamı için, bir sonraki sayfaya geçin.

1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu