Yayınlandığı ilk bölüm itibariyle dünya genelinde büyük ses getiren, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman‘ın imzasını taşıyan Outcast eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. Yarın akşam sezon finali yapacak olan dizinin 2. sezon onayını aldığını da söyleyerek, dizinin hayranlarını sevindirelim.

Outcast Konusu Nedir?

Tıpkı The Walking Dead gibi Outcast dizisi de çizgi romandan televizyona uyarlandı. Annesi Sarah Barnes ile birlikte yaşayan Kyle Barnes, annesinin ruhunun şeytani güçler tarafından ele geçirilmesiyle birlikte çok zor günler geçirir. Bir gün annesi Kyle’a saldırır ve Kyle karşılık verir. Sahip olduğu özel güç sayesinde annesinin içindeki şeytanı def eder ancak annesi bundan sonra komaya girecektir. Kyle Barnes’ın sadece annesi değil, uzun yıllar sonra karşılaştığı ve aralarında çok büyük bir sevgi olan eşi Allison’da bu duruma maruz kalır. Kızları Amber’a saldırmaya çalışan Allison’u annesini durdurduğu gibi durduran Kyle, toplum tarafından “kadına şiddet” nedeni ile olayın iç yüzü bilinmeden yargılanacak ve ailesinden ayrı durmak zorunda kalacaktır. Kyle Barnes Reverend Anderson adında bir rahip ile birlikte tekrar yaşadıkları kasabaya musallat olan ve insanların ruhlarını ele geçiren kötülüğe karşı birlikte mücadele verecektir…

Outcast 2. Sezonu Ne Zaman?

Dizinin 2. sezon onayı almasıyla birlikte her ne kadar içimiz rahatlamış olsa da, 2. sezonu izlemek için biraz bekleyeceğiz. Mayıs 2016’da ilk bölümü ekranlara gelen Outcast’in, 2. sezon 1. bölümünün de Mayıs 2017’de ekranlara gelmesi bekleniyor. HBO’nun alt kanalı Cinemax’te yayınlanan Outcast, bu yıl kanalın en başarılı yapımı olma unvanın da kazanmış durumda.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir