Now Reading:

Ünlü İsveç Dizisi Uyarlanıyor

Ünlü İsveç Dizisi Uyarlanıyor

İsveç’te yayımlanan ve yapımcılığını Lars Lundström‘un üstlendiği ve oldukça popüler bir dizi olan Real Human isimli dizi, Fransız Televizyon Stüdyolarında tekrar uyarlanacak. Gaumont TV Europe kanalında yayımlanacak olan dizinin adı ise 1001 olacak. Öte yandan yapım yine bir başka uyarlamaya da girerek Amerika’da AMC kanalında Humans ismi ile yer alacak.

1001 dizisinin de uyarlamasını Lars Lundström yapacak ve Fransız kanalı için bu İngilizce dilinde yayımlayacağı ikinci dizi olacak. İngilizce yayımlanan ilk dizi ise William Boyd‘un yer aldığı Spy City yapımı idi.

1001 dizisinin her bir bölümü yaklaşık bir saat olacak ve ilk sezon toplam 12 bölümden oluşacak. Dizide yapımcı koltuğunda ise, Eyeworks Scandi Fiction ve Matador Film gibi başarılı firmalar yer alacak.

Peki uyarlamaları bu kadar revaçta olan bu dizinin konusu nedir diyecek olursanız, 1980’li yılların başında İsveç’te yapılan ve kontrol altına alınamayan tıbbi bir araştırma olayı ile başlamaktadır. Hikayenin geçmişini gördükten sonra 30 yıl ileri giderek ne tür sonuçları olduğunu görmeye başlayacağız. Öyle ki, cinayet masasında dedektiflik yapan bir polis memuru Jasmine ilginç bir olayın içerisine sürüklenir. Bir cinayet davasıyla ilgili hemde suçlu olduğu düşünülen bir kişiden mesaj alır. Bu mesajda gizemli kişi, Jasmine‘e şantajda bulunmaktadır. Eğer Jasmine, bu kişinin banka hesabına 1001 milyon Dolar yatırılmasını sağlamaz ise yüzlerce insanın canından olacağını öğrenir.

1001 dizisi Fransa’nın Paris kentinde 20-24 Nisan’da gerçekleşecek olan Series Manie Festivalinde, yaklaşık 200 dünya çapında televizyon dehası ve uzmanın beğenisine sunulacak.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.