Sinema dünyasının en iyi aktörlerinden, Tom Hanks ve Brad Pitt birlikte bir dizi projesinde yer almak üzere. Bu defa ekranın karşısında değil, arkasında yapımcı olarak yer alacaklar. Lewis and Clark ismiyle ekranlara gelecek dizinin Stephen E. Embrose‘nin aynı isimli romanından uyarlanacağı ve mini dizi olacağı söyleniliyor.

Dizinin HBO kanalı ile görüşmelerde olduğu, hatta Tom Hanks’in görüşmeler sonucunda iyi bir noktada olduklarını belirttiği konuşuluyor. Dizinin yönetici yapımcı kadrosunda ise Gary Goetzman ve Dede Gardner olacak. Edward Norton ve Michelle Ashford‘un senaristliğini üstleneceği projenin yönetmen koltuğundaki isim ise John Curran öne çıkmış durumda.

Peki dizide kimler oynayacak?

Kulislerdeki söylentilere göre dizinin başrollerini Casey Affleck (Lewis karakteri ile) ve Matthias Schoenaerts (Clark karakteri) canlandıracak. (Casey Affleck’in Ben Affleck’in kardeşi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.)

Dizinin konusu ise şöyle

19. Yüzyılda geçecek bir dönem dizisi olacak Lewis and Clark’ta, dönemin başkanı “Thomas Jefferson” un ellerinde olmayan, sınırın ötesindeki toprakları araştırması için gönerdiği Meriwether Lewis ve William Clark’ın yaşadığı maceraları anlatacak. Eğer planlandığı gibi giderse proje 2016 yılında ekranlarda olacak.

Bir cevap yazın