1993 ve 2002 yıllarında ekranları kasıp kavuran, başrollerinde David Duchovny ve Gillian Anderson‘ın yer aldığı, 5 Altın Küre Ödüllü The X-Files dizisi FOX ekranlarında, toplam 6 bölümden oluşmak üzere geri dönecek. Önümüzdeki yaz aylarında çekimlerine başlanacak yapım, 2015’in sonlarına doğru nostalji yapmak isteyenlerin beğenisine sunulacak.

Öte yandan merakla beklenen kült yapım The X-Files‘ın yeni bölümleri ile ilgili birkaç yeni bilgi yayımlandı. Öyle ki, dizinin yaratıcısı konumunda olan Chris Carter yaptığı açıklamada; Dana Scully, Skinner, Fox Mulder ve The Smoking Man‘e eski yapımdan The Lone Gunmen‘in de dahil olacağını açıkladı. Eski yapımı takip edenlerin hatırlayacağı üzre, The Lone Gunmen, Frohike, Byers ve Langly karakterlerinden oluşan bir hacker çetesiydi.

Önceden de duyurduğumuz gibi, yapım toplam 6 bölümden oluşacak ve her bir bölüm birbirinden bağımsız olacak. Yani her bölümde farklı bir hikaye bizlere eşlik edecek. Dana Scully ve Fox Mulder karakterleri, yeni bölümlerde de birlikte olacaklar ancak ilişkileri eskisi gibi olmayacak. Dizinin yaratıcısı Carter yaptığı açıklamada, “İkilinin ilişkileri her zaman bir gizeme sahipti ve ne arkadaş ne de çift olamayan ajanların hikayesi, yeni bölümlerle birlikte nihayet bir netliğe kavuşacak” dedi.

Bu 6 bölümlük mini seride de James Wong ve Glen Morgan ikilisi yönetmenliği yürütecek ve yine senaryo onlara ait olacak. Öte yandan Gleen Morgan, Chris Carter ile birlikte yapımcı koltuğunu da bölüşecek.

Bir cevap yazın