AMC ve BBC‘nin birlikte yayınlayacağı The Night Manager İngiltere’de BBC kanalındaki gösterimini tamamladı. 19 Nisan 2016 tarihinde Amerika’da ekranlara gelecek diziyle ilgili detaylara birlikte bakalım. Geçtiğimiz yıl detayları belli olmaya başlayan The Night Manager‘da başrolleri Tom Hiddleston ve Hugh Laurie paylaşıyor.

John le Carré‘nin The Night Manager isimli romanından ekrana uyarlanan yapım her bölümü 60 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Hiddleston ve Laurie’nin yanı sıra Olivia Colman, Tom Hollander, Elizabeth Debicki, Michael Nardone, Alistair Petrie ve Hovik Keuchkerian gibi başarılı isimler kadroda yer almakta.

The Night Manager konusu nedir?

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) otellerde yöneticilik yapan son derece bakımlı ve yakışıklı birisidir. Mısır’ın Kahire şehrinde çalıştığı sırada Sophine adında oldukça çekici ve güçlü bir kadınla tanışır. Pine’ın çalıştığı otelin sahibinin sevgilisi olan Sophie, Pine’a aşık olur. Sophie’den silah tüccarı Richard Roper hakkında önemli detayları öğrenen ve bunları polisle paylaşan Pine, Sophie’nin ölümüne yol açacaktır. Pine bu durumu unutmaya ve uzaklaşmaya çalışır.

Olayın üzerinden bir süre sonra Pine, Richard Onslow Roper (Hugh Laurie) ile tanışır. Dünya genelinde büyük bir silah kaçakçısı olan Roper ile ilgili de detayları öğrenmek için Pine istihbarat tarafından görevlendirilir. O artık polise çalışan bir casustur. Ancak işler hiç beklediği gibi gelişmez…

The Night Manager BBC One fragmanı

The Night Manager oldukça iyi isimlerden oluşan kadrosu, başarılı senaryosu ve detaylarıyla bu yılın iyi işlerinden birisi. Her ne kadar mini dizi olarak gösterilse de, uzun bir versiyonu olsa kesinlikle ekranlarda büyük ses getirebilirdi. Özellikle Marvel’in birbirinden başarılı filmlerinde Loki karakterini canlandıran Tom Hiddleston ve House ile efsaneleşmiş Hugh Laurie’nin birlikte yakaladıkları uyum taktire şayan…

The Night Manager AMC fragmanı:

Bir cevap yazın