Now Reading:

The Mist Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

The Mist Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Sinemaseverler 21 Kasım 2007 yılında vizyona giren ABD yapımı The Mist (Öldüren Sis) filmini hatırlayacaktır. Başrollerinde Thomas Jane, Laurie Holden, Nathan Gamble, Marcia Gay Harden ve Toby Jones gibi isimlerin yer aldığı korku filmi ünlü yazar Stephen King‘in kitabından uyarlanmıştı. Daha önce dizinin birkaç detayını sizlerle paylaşmıştık. Ortaya çıkan yeni detayları da sizlere aktarmaya devam ediyoruz. (The Mist Konusu Nedir?)

Frank Darabont’un senaryosunu, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği film 18 milyon dolarlık bütçesiyle korku – gerilim türünde iyi bir başarı yakalamıştı. Darabont’un Green Mile ve The Shawshank Redemption filmleri ile birlikte The Mist filmi de ilerleyen zamanlarda kült bir sinema filmi olarak anılmaya başladı.

Son yıllarda sinema salonlarında milyonlarca kişi tarafından izlenen, büyük başarılar elde eden filmler teker teker televizyona uyarlanarak televizyon dizisi olarak ekranlara geliyor. Bu akımın kuşkusuz iddialı yapımlarından birisi de The Mist olacak. Dizinin resmiyet kazanmasıyla birlikte küçük detaylar da yavaş yavaş bizlerle paylaşılmaya başladı. Spike kanalında yayınlanacağı kesinleşen dizinin, ilk sezonunun 10 bölüm olarak sipariş edildi.

Muhtemelen mini dizi yani tek sezon olarak izleyebiliriz. Fakat kim bilir, belki de The Mist büyük bir ses getirecek ve sonraki sezonlarıyla da karşımıza çıkacak. Dizinin çekimleri yakında başlayacak ve çok büyük bir ihtimalle 2017 yılının başlarında, kış aylarında Spike ekranlarında izlemeye başlayacağız. Dizinin şuan için oyuncu kadrosuna ilişkin bir detay paylaşılmadı.

Dizide Stephen King’in hikayesinden uyarlamaların olacağı ancak orjinal hikayeye tamamen bağlı kalınmayacağı da konuşuluyor. Bu duruma ise Stephen King’in onayının olduğu, senaryonun ise Danimarkalı senarist Christian Torpe tarafından kaleme alınacağı söyleniyor.

Share This Articles
Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin