İptal/Devam

The Mentalist Final Yaptı

7 yıldır ekranlarda olan CBS‘in başarılı yapımı The MentalistWhite Orchids” bölümüyle final yaptı. Tutumundan, kokusuna, giyiminden, tavırlarına insanları adeta bir kitap gibi okuyan Patrick Jane zekasıyla televizyon tarihinin en özel karakterlerinden birisi oldu.

Not: Yazının devamı spoiler içermektedir.

Senarist koltuğunda Bruno Heller‘in yer aldığı Altın Küre gibi prestijli ödüllere aday gösterilen The Mentalist, CBS için önemli bir projeydi. ASCAP Film ve Televizyon Ödülünü En İyi Erkek Oyuncu dalında kazanan dizinin başrolü Simon Baker‘da kariyerinin en önemli işine imza attı.

Dizide Simon Baker’a Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Joe Adler (Josan Wylie) ve Josie Loren (Michelle Vargas) eşlik ediyordu.

jane-patrick

Red John isimli seri katilin kimliğini ortaya çıkartmaya çalışırken, aynı katil tarafından öldürülen ailesinin cinayeti ardındaki sır perdesini aralamaya çalışan Patrick Jane 7 yıl boyunca çok önemli davaların da çözülmesini sağlamıştı.6. Sezonda Red John’ı bulup öldüren Patrick Jane, son sezonda FBI’a yardım ediyordu ve her bölüm bir cinayeti çözüyordu. Son sezonda karakterlerin hayatlarına daha yakından bakma şansımız da oldu.

the-mentalist

Final olarak zayıf bir son olsa da keyifli, macera dolu, güzel 7 sene için teşekkürler The Mentalist!

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu