Showtime kanalı yeni bir projeye imza atıyor ve geride bıraktığımız Mart ayında pilot bölüm siparişi verdiği yeni dizisi Billions’ın göze girmesiyle birlikte 12 bölümden oluşan ilk sezon onayı verilmiş durumdadır. Peki Billions nasıl bir dizi ve konusu nedir? diyenler için ufak bir inceleme aşağıda mevcuttur.

Günümüz New York‘un da finans piyasasının iç yüzünü göreceğiz. En net ve çarpıcı özet bu olabilir aslında öyle ki, finans dünyasının içindeki entrikaları, güç dengelerini ve bu çarkın nasıl döndüğüne şahit olacağız. Yapım, tür olarak nedir diye merak edenler için ‘çağdaş dram‘ diyebilirim.

Yapımın başrollerinde Band of Brothers ve Homeland dizilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Damian Watcyn Lewis‘in yanı sıra Emmy ve Altın Küre ödüllü başarılı oyuncu, Paul Giamatti göze çarpıyor. Bu sağlam ikiliye ise, Condola Rashad, David Costabile, Maggie Siff, Maln Akerman ve Toby Leonard eşlik edecek.

Yapımın pilot bölümünün yönetmenliğini ise, Limitless, The Illusionist ve Divergent gibi başarılı yapımlarda imzası bulunan Neil Burger üstlenecek. Öte yandan yapımın senaryosu ise, Andrew Ross Sorkin ve Brian Koppelman‘a ait.

Çekimlerine 2015 yılının son aylarında başlanacak yapım 2016 yılında bizlerle buluşacak ve yüksek kariyerli, idealist ve zengin bir fon kralı olan Bobby Axelrod(Damian Lewis) ile siyasetin kirli oyunlarını iyi bilen ve hükümet adına avukatlık yapan Chuck Rhoades(Paul Giamatti)’ın heyecan dolu çekişmelerini merkezine alacak.

Bir cevap yazın