Matrix serisinin de yaratıcıları olan Wachowski Kardeşler ve Netflix‘in ortaklaşa çalıştıkları yeni dizileri Sense8‘in 12 bölümü bugün yayımlandı.

Sense8

Dizinin yaratıcı koltuğunda Wachowski Kardeşlerin yanı sıra, Michael Straczynski gibi usta bir isim daha yer alıyor. Yapımın başrollerinde ise, Max Riemelt, Daryl Hannah, Terrence Mann, Naveen Andrews ve Jamie Clayton gibi isimler yer alıyor.

Bilimkurgu türünde yer alan Sense8‘in hikayesi ise şöyle; Dünya’nın birbirinden farklı yerlerinde 8 farklı kişi açıklanamayan bir sebeple birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine, ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar ve bu olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.

Dizide Seoul, Birleşik Krallık, Mumbai, San Francisco, Chicago, Berlin, Nairobi ve Mexico City‘yi ziyaret edeceğiz. Bu şehirlerde karşımıza, İzlandalı bir parti kızı, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şöförü, Alman bir hırsız, Meksikalı bir dizi yıldızı, transseksüel Amerikalı bir blogger, diğer herkese görünebilen Afro-Amerikan bir adam ve onun tam zıttı olan Mr. Whispers lakaplı bir kişi çıkacak. Dizinin her bölümünde bu 8 kişi ve şehir düzenli olarak karşımıza çıkacak. Kimisi grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimiside diğerlerini öldürmeye çalışacak.

Netflix platformunda bugün yayımlanan 10 bölüm izleyicilerin beğenisine sunuldu ve yapım bizlerden de geçer not aldı. Yeni dizi arayanlar için iyi bir öneri olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler.

https://youtu.be/riLgCIvE9aU

Not: Dizinin henüz yayımlanmamış 2. sezonu ise 2016 yılında yayımlanacak.

Bir cevap yazın