Now Reading:

Netflix Türkçe Altyazı Desteği Güçleniyor!

Netflix Türkçe Altyazı Desteği Güçleniyor!

Yıllardır ülkemizde yayın hayatına başlayıp başlamayacağı konuşulan Netflix, 2016 yılının başından itibaren Türkiye’de resmen duyuruldu ve yayın hayatına başladı. Online dizi, program izleme platformu olarak oldukça uygun fiyatlarla hizmete başlayan Netflix, Türkçe dublaj ve altyazılardaki eksiklikler nedeniyle oldukça eleştirilmiş, beklenen ilgi ne yazık ki gerçekleşmemişti. Netflix bu konuda ciddi bir şekilde yatırım yapıyor. Sadece 20’ye yakın yapımın Türkçe altyazısının yer aldığı Ocak ayında Nisan itibariyle bu sayı 160‘a yaklaşmış durumda. Sadece 4 ay gibi bir sürede farkı hızla kapatan Netflix, ülkemizde dublaj ve çevirmenlik stüdyolarıyla ciddi anlaşmalara imza attı.

Artık sadece Türkçe altyazılı değil, dublajlı yapımların sayısı da büyük bir hızla artacağa benziyor. Netflix’in Türkçe çevirileri sadece diziler için yapılmıyor. Belgesellerden animasyonlara kadar geniş bir yapım listesi bulunan Netflix’te ağırlık haftalık olarak yayınlanan güncel dizilere verilmiş durumda. Bu dizilerin yanı sıra daha önce yayınlanan ve final yapan dizilerin de tüm sezonlarının Türkçe altyazıları platforma eklenmiş. Netflix ücretleri üyelik türlerine göre değişiklik gösteriyor.

Aylık ödeme imkanı sağlayan platformda üç tip üyelik hizmeti söz konusu. İlk üyelik türü “Basic” yani “Temel” üyelik. Ayda 26.99 TL bedel ile abone olabilir ve yayınları SD çözünürlük ile izleyebilirsiniz. Basic üyelik içeriğinde HD yayın izleme seçeneği bulunmuyor. Sadece tek bir ekran ile Netflix’i kullanabiliyorsunuz. 2. üyelik türü olan “Standart” üyelik paketinin fiyatı ise 33.99 TL olarak belirlenmiş. Standart üyeliği satın aldığınız zaman yayınları HD olarak izleme şansınız var. Aynı zamanda iki farklı ekranda Netflix’i kullanmanız mümkün. Üçüncü ve son üyelik türü ise “Premium” üyelik olarak belirlenmiş. Üyeliğin bedeli aylık 40.99 TL ve yayınları Ultra HD çözünürlükte izleme seçeneğiyle birlikte geliyor. Aynı anda dört farklı ekrandan Netflix yayınlarını takip edebiliyorsunuz.

Bu diziler arasında Breaking Bad, Dexter, The Blacklist, Penny Dreadful, Black Sails, Weeds ve Blue Mountain State gibi isimler yer alıyor. Netflix’in elde ettiği anlaşmalar sayesinde merakla beklenen güncel yapımlar ve eski dizilerin de yakında online olarak izlenebileceğini hatırlatalım.

Share This Articles
Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin