Now Reading:

Narcos, Game of Thrones’u Geçti!

Narcos, Game of Thrones’u Geçti!

Son yılların en popüler platformlarından Netflix, projenin içerik yönetiminden sorumlu kişi Ted Sarandos’un açıklamalarına göre büyük bir başarı elde etti! 2015 Ağustos ayında seyirci karşısına geçen Narcos dizisi, Netflix’in şuan en çok seyirci çeken projesi. HBO‘nun fenomen dizisi Game of Thrones‘un izlenme rekorunu geçtiğini iddia eden Sarandos, New York UBS Globel Medya ve İletişim Konferansında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

Ted Sarandos:”Eğer biz ikinci sırada yer alıyorsak bundan mutlu olur, kendimizle gurur duyarız. Fakat durum böyle değil. İzleyicileri ölçen cihazlar tüm izleyicileri ölçmüyor” dedi. Hatırlanacağı üzere son günlerde yayınlanan bir ankette Game of Thrones kablolu yayın izlenme listesinde birinci sırada yer almış, Narcos ise ikinci sırada dereceye girebilmişti.

narcos_vs_game-of-thrones

Netflix’in ortaya attığı bu iddia sadece bir varsayımdan ibaret. Gerçekten ölçüm cihazları tüm seyircileri ölçmüyor, ortaya net bir tablo çıkartmıyor olabilir mi? Netflix ve HBO üzerinden yayınlanan dizileri izleyen seyircilerin sayısı kadar, dizileri yasal olmayan yollardan izleyen büyük bir kitle olduğunu düşünürsek, bu iddianın doğru olmaması için ortada bir sebep bulunmuyor.

Netflix son zamanlarda ürettiği kaliteli projelerle HBO’nun çok ciddi bir rakibi olduğunu, sektörü onlara bırakmayacağını net bir şekilde ifade etmiş durumda. Önümüzdeki yıl Orange Is The New Black, Master of None, Jessica Jones, House of Cards gibi güçlü yapımlarla iddiasını sürdürmek ve liderliği ele geçirmek isteyen Netflix’in karşısında HBO’nun nasıl bir atak yapacağı merak konusu. Netflix’in 2016 yılında 30’dan fazla yeni diziyi izleyicilerle buluşturacağı da verilen bilgiler arasında. Televizyon dünyası önümüzdeki yıl çok daha renkli ve farklı projelere ev sahipliği yapacağa benziyor.

Share This Articles
Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin