KünyeWestern

Hell on Wheels: TANITIM

Yıl 1865 ve Kuzey-Güney Savaşı‘nın en yoğun hissedildiği dönemlerde Amerika‘dayız. Yapımla ilk kez tanışanlar kendilerini hemen Pazar sabahları TRT 1‘de babalarımızın zevkle izlediği kovboy filmlerinin birinin içinde bulacaklardır.

Tür: Dram, Kovboy
Oyuncular: Anson Mount, Colm Meaney, Phil Burke
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Yapımın haberi ilk kez 2010 yılı Mayıs ayında Breaking Bad, The Killing, Mad Men ve The Walking Dead‘in yayınlandığı kanal AMC tarafından duyuruldu. Yapımın türü ise “Western” ya da “vahşi batı” diye adlandırılabilir. Yapım dönem dizisi olmakla birlikte gayet başarılı ve kalitelidir.

Eski konfederasyon askeri olan ve şimdilerde ise silahşör Cullen Bohannon‘un çevresinde gelişen olayları izleyeceğiz. Ana karakterimizi Anson Mount canlandırıyor ve yapımda ise öldürülen karısının intikamını almak için yollara düşüyor. O sıralarda ise Amerika kıtasını dolaşacak büyük bir demiryolu inşaatı devam etmektedir ve bu demiryollarını inşa eden işçilerin ihtiyaçları vardır.( Kumarhane, bar, genelev, kilise vb) Demiryolu işçileri adeta yürüyen bir kasaba şeklindedirler. İsimleri ise Hell on Wheels‘dir yani Tekerlekli Cehennem. Yapımda hem bu yürüyen kasabanın hikayesi hem de biten iç savaşın ardından yaralarını sarmaya çalışan Amerika’da olan bitene tanık oluyoruz.

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=CHKaWM3hi4Y

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu