İptal/Devam

Hannibal İptal Mi Edildi?

Dizi sektörü çok ilginç, öyle ki, gerçekten saçma ve gereksiz diziler sırf reyting uğruna yayında tutuluyor, oyuncu kadrosuyla, senaryosuyla, kurgusu, müzikleri ve daha birçok sayamayacağımız sağlam unsurların yer aldığı HANNIBAL gibi yapımlar iptal ediliyor.

Evet, gerçekten çok ilginç. Ben Hannibal‘ın iptal haberini gördüğümde çok şaşırdım. NBC kanalı gerçekten çok radikal bir kararla diziyi sonlandırdığını açıkladı. Ancak her şey reyting mi demek? Bana kalsa bu soruyu hayır olarak cevaplardım. Kanal şu ana kadar dizinin iptal edildiği dışında resmi bir açıklama yapmasa da, bu iptale sosyal medyada, düşük reytinglerin zemin hazırladığı konuşuluyor.

Birinci ve ikinci sezonuna göre daha şaşırtıcı, nefes kesen ve daha zorlayıcı bir yapıya bürünen yapım, eleştirmenler tarafından çok seviliyordu. Hannibal‘ın maliyetinin yüksek bir çoğunluğunu karşılayan Fransız yapımcı Gaumont ve tabi ki Hannibal‘a tutku ile bağlı hatırı sayılır bir hayran kitlesi sayesinde 3. sezonu gördük.

Hayranları tarafından her bir sezonu ayrı sevilen ve merakla beklenen yapımın adeta kapı önüne atılır gibi muamele görmesi bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ancak dizinin yaratıcısı Bryan Fuller, pes etmeyeceğinin sinyallerini de verdi. Öyle ki, NBC‘nin verdiği kararın ardından Fuller, 4. sezonda dizi için yeni bir kanal arayışında olacak çünkü, Fuller, “yeni sezon çok daha çarpıcı ve derin olacak” şeklinde yaptığı açıklamada, 4. sezonun planlarını çoktan belirlemiş görünüyor. Bu durum da bizler için bir umut ışığı olacak.

Başrollerinde Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Gillian Anderson ve Laurence Fishburne gibi isimlerin yer aldığı Hannibal‘da Constantine gibi hak etmediği bir son ile aramıza veda ediyor.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Hannibal’ın kurgusu karakterleri muhteşem, bugün cinayet diyerek geçtiğimiz şeyleri Hannibal adeta bir sanat eseri haline getiriyor. Tom Harris zaten muhteşem edebiyatının haricinde dizi de çok etkileyiciydi. Kibar, sanatkar, aşçı, cerrah, nörolog ve psikyatr. Barok musikisinin ustası ve denebilir ki evrimsel ayrılma ile ilgili kitap ve makaleleriyle ‘zeki bir bilim insanı.. Psikopat bir seri katil ve sapık bir insan olmasına karşın bu halini saygın ve beyfendi hareketleriyle iyi kapatıyor. Sadece merak ettiği için kurbanlarını uzun süre öldürmeyerek manüpülatif terapilerle kendine bağlayarak(adeta aşık ederek) onların duygu durum ve hal hareketlerindeki hezeyanlardan büyük mutluluk duyuyor nitekim akademik merakı ve sapık duyguları bu adamı yönetiyor. Sonunda bu zavallıları delilsiz bir şekilde öldürüp yiyor. Bazı durumlarda çok acı çekmiş olan kurbanlarını yemiyor. Ona göre acı çekmiş bir etin tadı da bozuluyor. Bu insancıkları yemediği durumlarda öldürmek istediği kişilere karşı hipnoz ederek zamanı ve vakti geldiğinde kopya katil olarak kullanıyor. Bazen dublör aracılığıyla bu şekilde bazense bizzat kendisi işini görüyor. Fakat hangi durumda olursa olsun büyük bir titizlikle sanatkar bir şekilde bunu yapıyor. Ki beni kendine aşık etmiş bir adam dr lecter

  2. Kendini yalnız hissetmek nasıldır biloe misiniz? Sözde dostlarınız vardır gerçekte hepsi teferruattır.. Hep yalnızdım o.. Mikkelsen bir oyuncu olabilir fakat ona tapıyorum orda gördüğüm bir aktör değil, o benim arkadaşımdı. Tanrıya inanmıyorum çünkü sevebileceğim her şeyimi elomden aldı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu