KünyeWestern

Firefly: TANITIM

Firefly, bir uzay Western‘i… 2002-2003 sezonunda Fox kanalında yayınlanmış, 14 bölüm sonunda beklenmedik iptal kararı ile birlikte 2005 yılında Serenity isimli bir film çekilerek konusu bağlanmış kült bir dizidir. 2517 yılında, insanların yeni bir yıldız sistemi keşfetmesinden sonra Serenity isimli bir geminin mürettebatı olan uzay kovboyları ile yolcularının maceralarını izleyeceğiz. Dizi halen sağlam bir kitleye sahiptir.

Tür: Macera, Dram, Bilimkurgu
Oyuncular: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 14

Dizinin Konusu

Kaptan Malcolm Reynolds ve ikinci kaptan Zoé merkez gezegenlere karşı ayaklanmada omuz omuza savaşmış, ancak kaybeden tarafta yer almışlardır. Yaşam alanı olan tüm gezegenler, Dünya gibi yaşanabilir durumdadır. Fakat bazı gezegenler yüksek teknoloji ile donatılmışken, diğerleri suçlular, serseriler ve yoksulların atıldığı yerler olmuştur.

Serenity isimli “Firefly Sınıfı” uzay gemisi ve mürettebatı zamanının çoğunu dış dünyalarda geçirmektedir. Bu dünyalar, genellikle endüstrinin elinin dokunmadığı ve dolayısıyla yedek parça olmayan dünyalar olduğu için bir araç yerine at kullanmanın daha mantıklı olduğu yerlerdir.

Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu