2005 yılında BBC One kanalında yayınlanmaya başlayan ve televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımları arasına girmeyi başaran Doctor Who dizisinin yaklaşan 9. sezonu öncesi güzel bir haber geldi. Doctor Who‘nun gençliğini anlatan Class adlı bir dizi, BBC One tarafından gündeme geldi. Planlanan yeni dizinin senaryosunu, Patrick Ness yazacak, dizinin yapımcıları ise Brian Minchin ve Steven Moffat olacak.

Yine Londra’da geçecek olan dizi daha modern bir Londra’da geçecek. Yeni yapım hakkında konuşan Steven Moffat; “Kimse hikayenin bu kısmına odaklanmamıştı. Bu hikaye, modern İngiltere’de büyümek hakkında olacak ama canavarlarla büyümek” diyerek sözlerini tamamladı.

Her bir bölümü ortalama 45 dakika olacak dizinin ilk sezonu 8 bölüm olacak. Ancak hangi tarihte yayınlanacağı belli değil…

4 Comments

 • LeylaKoparan, 3 Ekim 2015 @ 12:20

  aa gerçekten çok ilginç olacak, harika bir iş yapmışlar tebrikler 🙂

 • Yahya, 19 Kasım 2015 @ 08:45

  Vay be.. Mağaramdan çıktım resmen şuan yeni alıyorum bu haberi.. Ama ne bileyim sevinsem mi üzülsem mi kararsız kaldım. Son zamanlarda Moffat az bölüm batırmadı, hatta koca bir sezonu bile batırdı. Daha henüz bu kötü lekeyi çıkarmamışken böyle bir haberin gelmesine şaşırdım açıkçası..

 • ahmetbul, 20 Kasım 2015 @ 21:46

  yapılmalı insanlar izler ne olursa olsun.

 • ahmetbul, 30 Kasım 2015 @ 17:04

  gençliğini izlemek ayrı bir zevk verirdi.

Bir cevap yazın