Bilim KurguListeManşet

2018’in En İyi Bilim Kurgu Dizileri

En iyi bilim kurgu dizileri 2018 yılında da editörlerimiz tarafından seçildi. Listede yer alan bilim kurgu dizilerini henüz izlemediyseniz, mutlaka izlemenizi öneriyoruz. Unutmayın, bu listede yer alamayan dizilere; beğenmediğimiz veya kötü oldukları için değil, editörlerimizin puanlandırmasıyla ilk on diziyi seçtiğimiz için yer vermiyoruz.

12 – Maniac – Netflix

Netflix’in yeni yapımı Maniac 21 Eylül 2018’de yayınlanıyor! Başrollerinde Jonah Hill, Billy Magnussen, Sonoya Minuzo ve Emma Stone‘un yer aldığı mini yapım 10 bölümden oluşuyor.

11 – Black Lightning – The CW 

16 Ocak 2018 günü The Resurrection (Diriliş) isimli bölümüyle ekranlara gelen “Black Lightning“, hem izleyiciler hem de televizyon eleştirmenlerinden aldığı iyi notlarla adından söz ettirmeyi başardı. 9 Ekim 2018 tarihinde 2. sezonuyla devam edecek olan Black Lightning; DC evreninde yer alan ilk siyahi süper kahraman olmasıyla öne çıkıyor. Yıllardır farklı bir kimlikle yaşayan Jefferson Pierce’ın kızını tekrar alabilmek adına kostümünü yeniden giyiyor!

10 – Hard Sun – BBC

Başrollerinde Jim Sturgess, Agyness Deyn, Nikki Amuka-Bird ve Derek Riddell‘ın yer aldığı Hard Sun dizisi, BBC’nin başarılı yapımları arasında yer alıyor. İki dedektifin kıyamet öncesinde yaşanan suç dünyasına farklı bakış açılarıyla çözüm arayışlarını konu olarak işliyor. 6 Ocak 2018’de yayınlanan dizi 6 bölümden oluşuyor.

9 – The Rain – Netflix

İskandinavya’da ortaya çıkan amansız bir virüs, nüfusun hemen hemen hepsini yok ediyor. Aradan geçen altı yılın ardından, virüsten kurtulmayı başaran iki kardeş merak ettikleri soruların cevaplarını ve tıpkı kendileri gibi bu salgından kurtulan diğer kişileri bulabilmek için yola çıkıyorlar.

Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen ve Christian Potalivo tarafından yaratılan The Rain, Alba August, Lucas Lynggaard Tonnesen ve Mikkel Boe Folsgaard gibi oyuncularla öne çıkıyor. 4 Mayıs 2018’de yayınlanan The Rain’in tüm bölümlerini Netflix’ten izleyebilirsiniz.

8 – Stargate Origins – Stargate Command

1994 yılında Stargate (Yıldız Geçidi) keşfiyle bizleri çok farklı maceralara sürükleyen Stargate filmi, Stargate Origins ile televizyona uyarlandı. Stargate Command platformunda yayınlanan ve her bölümü 10 dakikadan oluşan dizi, hemen hemen 100 senelik bir açığa denk gelen geçidin bulunmasıyla birlikte yaşanan olayları konu ediniyor. Ellie Gall, Aylam Orian, Philip Alexander ve Shvan Aladdin’in başrollerini paylaştığı Stargate Origin listemizde 8. sıraya oturmuş durumda.

7 – B: The Beginning – Netflix

Listemizin 7. sırasında bir anime yapımı yer alıyor. Netflix‘in 2. sezon onayını verdiği yapım, bilim insanlarının “yeni insanlar” adını verdiği bir grubun evrene barış getirmesini planlamalarını ancak ne yazık ki bu planlarının çok ters gitmesiyle birlikte gelişen olayları işliyor.

6 – Krypton – SyFy

21 Mart 2018 tarihinde yayınlanan, Superman‘in bildiğimiz hikayesinden daha öncelerini konu edinen “Krypton” editörlerimizden iyi bir puan almayı başardı ve listede 6. sırada yer aldı. Superman’in ailesini daha yakından tanıdığımız dizide, Seyg-El’in (superman’in dedesi) Krypton gezegeninin yok olmasını önlemek için neler yaptığına tanıklık ediyoruz. Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Ann Ogbomo, Rasmus Hardiker, Georgina Campbell, Wallis Day ve Shaun Slpos gibi isimlerin yer aldığı Krypton, 2. sezonuyla SyFy’da olmaya devam edecek.

5 – Philip K. Dick’s Electric Dreams – Amazon

Bilim Kurgu dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Philip K. Dick‘in kısa hikayelerinden yaratılan Electric Dreams 10 bölümden oluşuyor. Yapımcılığını Bryan Cranston’ın yaptığı dizide Vaslov Goom, Juke Hardy, Steve Buscemi, Liam Cunningham, Dominic Capone, Russ Panzarella, Greg Kinnear, Annalise Basso gibi birçok ünlü isim yer alıyor.

4 – Lost In Space – Netflix

Netflix’in yeni sezon onayını verdiği bir diğer yapım olan Lost in Space, 2018 yılında izlediğimiz başarılı diziler arasında yerini almayı başardı. Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı Lost in Space, Yabancı bir gezegene mecburi iniş yapan bir uzay gemisini ve geminin içerisinde yer alan Robinson ailesinin gezegendeki tüm zorluklara rağmen verdikleri hayat mücadelelerini konu olarak işliyor.

3 – The Crossing – ABC

3 Nisan 2018 günü ABC’de yayınlanan The Crossing, Amerika’nın küçük bir kasabasına savaştan geçip sığınmak isteyen bir grup insanın 180 yıl sonrasında yaşadıklarını konu ediniyor. Steve Zahn, Natalie Martinez ve Sandrine Holt dizinin başrollerini paylaşıyor.

2 -Travelers – Netflix

Eric McCormack, MacKenzie Porter ve Patrick Gilmore gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Travelers, Netflix‘in önemli yapımlarından birisi. Çeşitli salgınlar ve olaylar nedeniyle dünya gezegeninin nüfusu oldukça azalmış durumda.

O ana kadar yaşayan bir grup insan, tesadüfen birbirleriyle karşılaşır ve bir zaman makinesi bulurlar. Buldukları zaman makinesiyle birlikte kendilerine “travelers” adını verdikleri bir ekip kurarlar. Zamanda yolculuklar yaparak gezegenin neden bu halde olduğunu ve nasıl kurtarabileceklerini çözmeye çalışırlar.

1 – Altered Carbon – Netflix

Bir diğer Netflix yapımı olarak öne çıkan ve bu yıl adından oldukça söz ettirmeyi başaran Altered Carbon, editörlerimiz tarafından da en yüksek puanı alarak bu listede 1. sırayı elde ediyor.

300 sene sonrasına gittiğimiz farklı bir gelecekte geçen Altered Carbon, Richard K. Morgan‘ın klasik Siberpunk romanından uyarlanıyor. Gelecekte aşk, cinsellik, ihanet ve macera dolu karmaşık hikayeleri konu alan Altered Carbon’da başrolleri James Purefoy, Joel Kinnaman, Martha Higareda, Renee Elise ve Will Yun Lee gibi isimler çekiyor.

 

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu