The Walking Dead hayranları 6. sezonda neler olacağına dair çizgi romanları karıştırırken, bu sezon karşımıza çıkacak “Negan” karakterine daha yakından bakalım istedik. Bugüne kadar başta Vali karakteri olmak üzere onlarca kötü adamla mücadele etmek zorunda kalan Rick ve yanındakiler, bugüne kadar karşılaşacağı en güçlü rakiple karşılaşmaya hazırlanıyor. Her ne kadar şuan Rick’in bu durumdan haberi olmasa da gerçekten de Negan, The Walking Dead tarihinin en “manyak” karakterlerinin başında geliyor.

Yazının devamı dizinin geleceğine yönelik bir takım bilgiler içerebilir, bu nedenle spoiler uyarısını yaparak devam edelim.

Öncelikle dizide Negan’ı canlandıracak isim Jeffrey Dean Morgan olarak açıklanmış ve gözler bir anda oyuncunun üzerinde toplanmıştı. Çok çarpıcı bir sezon finali hazırlığında olan The Walking Dead’in 6. sezonunun son birkaç bölümünde ilk defa karşımıza çıkacak olan Jeffrey Dean Morgan (Negan) daha önce Supernatural ve Good Wife gibi güçlü projelerde yer almış bir isim. Şimdi gelin Negan’ı ve bu sezon olabilecekleri daha yakından inceleyelim.

twd-hilltop

*Dizinin 6. sezon 11-12. bölümlerini izlediyseniz konuya hakimsiniz demektir. Rick ve Daryl’in karşısına çıkan Jesus, onları kendi yaşadığı yere yani Hilltop’a götürür.
*Hilltop’ta yaşayanlar tarım ve hayvancılık yaparak hayatlarını Alexandria’da yaşayanlara göre daha rahat geçirmektedir. Yiyecek konusunda problemleri olmasa da savunma ve saldırı konularında oldukça zayıf kalırlar.
*Rick ve diğerleri, Hilltop’un başındaki Gregory ile görüşür ve sonunda iki topluluk birbirleriyle ortak payda da buluşarak anlaşma sağlar. Ancak Negan’ın adamları (Kurtarıcılar / Saviors) Hilltop’a saldırmamaları karşılığında, üretilen her şeyin yarısını almak üzere anlaşır. Rick’in ise bu konuda kararı net ve oldukça radikaldır. Rick, Hilltop’takilerle birlikte güçlerini birleştirerek Kurtarıcılara saldırır ve ilk darbeyi vurarak Hilltop ile aralarındaki anlaşmayı yürülüğe koyar.

twd-abraham-season6

Bu noktadan sonra ise işler daha da karışacak.

*Çizgi romanın bizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, Rick ve yanındakiler Alexandria’ya geri dönüş yolunda Negan’ın adamlarıyla karşılaşır.
*Negan’ın adamları her ne kadar güçlü olsa da, Rick ve grubu bunun üstesinden gelerek, kurtarıcıları öldürür.
*Her şey normale dönüyor derken, Eugene ile çitlerin dışında konuşan Abraham bir anda kanlar içinde kalır.
*Negan’ın adamları ani bir baskın yapar fakat sayıları az olduğundan daha ağır bir hasar veremeden kaçarlar.
*Alexandria’dan Hilltop’a dönmek üzere yola çıkan Rick, Michonne, Carl, Maggie ve Glenn hayatlarının geri kalan bölümünü burada geçirmeye karar verirler.
*Hilltop’a giden yolda mola vermeye karar verirler.

twd-glenn-olumu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir