Bu yılın en çok dikkat çeken yapımları arasında yer alan The Shannara Chronicles daha ilk bölümlerden itibaren fenomen diziler arasındaki yerini almayı başardı. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi oluşan dizi, dün yayınlanan bölümüyle birlikte sezon finali yaptı. 2. sezonun olacağına kesin gözüyle bakılsa da düne kadar resmi bir açıklamanın gelmemesi kafalarda karışıklığa sebep olmuştu.

Dizinin yapımcılarından gelen açıklamayla The Shannara Chronicles 2. sezon onayı alarak MTV‘nin gurur kaynağı olmaya devam edecek. Elf taşlarının hikayesi son derece güzel bir şekilde ilerleyecek açıklamasını yapan yapımcılar ilk sezonun sona ermesi, yeni bir sezonun başlangıcı olacak dedi. Dizinin yüksek izlenme oranları da MTV’nin elini güçlendiren en iyi etken durumunda. MTV’nin yeni sezon siparişini verdiği ve dizinin ikinci sezonunun en erken 2017 başında ekranlarda yer alabileceği söyleniyor. Başrollerinde Ivana Baquero, Manu Bennett, Emilia Burns, Poppy Drayton ve Austin Butler gibi yıldızların yer aldığı dizi Terry Brooks‘un fantastik serisinden ekranlara uyarlanmıştı.

The Shannara Chronicles Konusu Nedir?

Son derece kadim bir ağaç olan “Ellcrys” yani Elf ağacı artık ölmek üzeredir. Bu ağacın ölmesi “Demon World” un karanlığa ve kötülüğe karşı savunmasız kalması anlamını taşır. Elf ağacı mutlaka yaşatılmalı ve Demon World korunmalıdır. Ağacın ölmemesi için ise yıllardır kullanılmayan ve nerede olduğu bilinmeyen sihirli kilidin bulunup kullanılması gerekmektedir. 1977 yılında Shannara serisini kaleme alan Terry Brooks’un kitapları çok uzun yıllar en çok satanlar listesinde birinci sırada yer almıştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir