Bu sezon FOX kanalında yayınlanmaya başlayan Second Chance ilk bölümlerinde bekleneni verememiş ancak ardından yakaladığı ivme ile dikkatleri üzerine çekmişti. Peki şu ana kadar ilk sezonunun 11 bölümü yayınlanan dizinin akıbeti ne olacak?

Bu güne kadar yeni sezon onayı veya iptal haberi gelmeyen Second Chance dizisi, Nisan ayında yayınlanacak 13. bölümün ardından sezon finali yapacak. FOX kanalının diziye yeni sezon onayı vermesi çok zor görünüyor. Çünkü, kanalın yoğun dizi takvimi ve dizinin büyük ses getirememesi bunlara sebep olarak gösteriliyor. Ancak benim şahsi fikrime göre, yapım bir şansı hak ediyor. Öyle ki, durgun başlayan hikaye çok iyi bağlandı ve dizi durağanlıktan kurtularak güzel bir ivme kazandı.

Dizinin reytinglerine bakıldığında ise son iki bölümde yakalanan %8’lik izleyici artışı bir şansı hak ettiğini gösteriyor. İlk bölümünde 4.7 milyon izleyici yakalayan yapım, iyi bir şekilde başlasa da son bölüm sadece 2.1 milyon kişiye ulaşmış durumda. Ancak yazının başında da bahsettiğim gibi Second Chance‘ın ilk bölümü ve yayınlanan son bölümü arasında büyük farklılıklar var. Umarım FOX, dizinin yakaladığı yüksek performansı ve atmosferi görmezden gelmez ve alacağı kararı bir kez daha gözden geçirir.

Second Chance Konusu

Rand Ravich tarafından yaratılan ve kadrosunda Robert Kazinsky, Dilshad Vadsaria, Adhir Kalyan ve Ciara Bravo gibi isimlerin yer alan Second Chance‘ın ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor.

Günümüz dünyasında geçen Second Chance adlı dizide, ahlaken bozuk bir karaktere sahip FBI ajanı Adam Tremble konu edinilmektedir. Ajan Tremble öldükten sonra daha genç ve güçlü bir şekilde geri döner, hayatı konusunda ikinci bir şansa sahip olduğunu fark eder. Ancak kimi zaman yeni amaçlarıyla eski alışkanlıkları arasında ikilemde de kalacaktır.

Drama, polisiye ve Bilimkurgu türünde yer alan yapıma IMDb üzerinde şu ana kadar yaklaşık 6 bin kullanıcının verdiği oylar ile 7,8 gibi iyi bir puan biçilmiştir.

Second Chance Fragmanları

Etiketler: Second Chance 2. sezon ne zaman?, second chance 2. sezon ne zaman başlıyor?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir