The A-Team, Limitless, Twin Peaks, The X-Files gibi geçtiğimiz yıllarda büyük başarılar elde eden yapımlar, yeni uyarlamalarla veya kaldığı yerden ekranlara geri dönmeye devam ediyor. Sinema tarihinin kült filmleri arasında gösterilen ve ülkemizde de Cehennem Silahı olarak yayınlanan ünlü seri Lethal Weapon FOX ekranlarında izleyici ile buluşmak için gün sayıyor.

1987 ve 1998 yılları arasında sinema salonlarını kasıp kavuran filmin başrollerinde Mel Gibson ve Danny Glover yer alıyordu. İlk filmin yarattığı başarının ardından, filmin üç bölümü daha çekilmiş ve Cehennem Silahı 4 ile serüven 1998 yılında sona ermişti. 2011 yılında Warner Bros. şirketi Cehennem Silahı’nın yeniden çekilmesi için çalışmalara başlamış ancak proje bir türlü kağıda dökülememişti. Artık resmiyete dökülen ve çekimlerinin yakında başlayacağı projenin kuşkusuz en çok merak edilen ismi Mel Gibson’un yerine kimin geleceğiydi.

Ekranlara Forever gibi başarılı bir yapımı kazandıran yapımcı Matt Miller’ın üstlendiği Lethal Weapon’da Mel Gibson’un (Martin Riggs) tahtında Clayne Crawford oturacak. Crawford daha önce Rectify ile büyük bir ses getirmiş ve eleştirmenlerden tam not almıştı.

Oyuncu kadrosu kesinleşen Lethal Weapon’da Damon Wayans Sr. ise Roger Murtaugh’u canlandıracak. Bakalım Clayne Crawford ve Damon Wayans Sr. nasıl bir ikili olacak. Ayrıca Trish karakteriyle Golden Brooks, Dr. Maureen karakteriyle Jordana Brewster, Yüzbaşı Avery karakteriyle de Kevin Rahm gibi ünlü isimleri izleyeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir